Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Z Ondráškovka Cupu vypadla i střížkovská Bohemka

20:44
PRAHA - V třetím kole fotbalového poháru prohráli střížkovští Bohemians na hřišti druholigového Hradce Králové 1:2 a jsou po Mladé Boleslavi a Slovácku třetím klubem z nejvyšší soutěže, pro nějž Ondrášovka Cup končí. Ještě větší senzaci v podobě vyřazení Jablonce na půdě třetiligového Písku zabránil po remíze 1:1 jen penaltový rozstřel.

Boj na Žižkově mezi domácí Viktorkou a Budějovicemi. foto: ČTK

Favorité to na většině stadionů neměli lehké a týmy z nižších soutěží se na ně chtěly vytáhnout. Jednoznačnou záležitostí byl jen zápas v Protivanově, kde olomoucká Sigma zdolala tamní divizní klub 5:0 především zásluhou Šultésova hattricku. I když trenér Psotka dal důvěru zejména hráčům z lavičky, Olomouc bezpečně diktovala hru a v závěru zpečetila postup góly Nuce a Janotky.

Střížkovský tým měl od začátku zápasu v Hradci Králové problémy. Domácí, jimž patří druhá příčka v druholigové tabulce, měli převahu. Ale podařená střela Poděbradského si cestu za záda brankáře Pižanowského nenašla a vzápětí udeřilo na druhé straně. I když do té doby hosté nic nebezpečného nevymysleli, v 38. minutě si naběhl na centr Ibe a usměrnil míč do sítě. Domácí však po změně stran ještě víc zatlačili. Po osmi minutách vyrovnal zblízka Pilař, Černý pak trefil břevno a pět minut před koncem dal vítěznou branku Dvořák.

"V prvním poločase jsme plnili co jsme si řekli a fungovalo to, ale pak se to zlomilo. Prostřídali jsme a Hradec z toho těžil. Oběma gólům předcházely nepochopitelné chyby po stranách od Grznára a Podaného," řekl ČTK trenér poražených Jaromír Jindráček. Z vyřazení ale na Střížkově příliš smutní nejsou. "Záchrana v lize je pro nás důležitější. Šetřil jsem Zoubka, Dobeše a další, teď aby se nám to o víkendu na Kladně vrátilo," přál si trenér Bohemians Praha.

Naopak jablonecký trenér Komňacký nasadil v Písku většinu opor. Scházel jen Vošahlík, který dnes odletěl s dvacítkou na MS do Egypta, a v brance dostal před Špitem příležitost náhradník Frydrych. A už v 17. minutě lovil míč ze sítě. Poslal mu ho tam umístěnou střelou k tyči Polodna, který má na kontě i 21 prvoligových branek, většinu v barvách Blšan.

Druhý tým ligové tabulky, který v této sezoně prohrál jen se Spartou, vyrovnal až osm minut před koncem z penalty, kterou proměnil Pavlík. Vzápětí dostali stejnou šanci domácí, ale Pivoňkův pokutový kop Frydrych zneškodnil. Ligový favorit byl úspěšnější i v penaltovém rozstřelu, který vyhrál 4:1. V síti skončily všechny čtyři střely, domácí dvakrát selhali a neuspěl ani autor vedoucího gólu Polodna.

Vedoucí tým ligy z Teplic se v Hlučíně pomalu rozjížděl, až v závěru prvního poločasu přidal a dokázal využít roh, po kterém se trefil stoper Petr Lukáš. Po přestávce přidal další dva góly bosenský útočník Mahmutovič, první po nádherné kombinační akci, druhý po sólovém úniku. Druholigový tým, který funguje jako farma Slavie, už jen snížil zásluhou Honky.

České Budějovice si po šesti ligových utkáních bez výhry a pádu na samé dno tabulky aspoň částečně spravily náladu pohárovou výhrou 1:0 na hřišti exligové Viktorie Žižkov. Vůbec první soutěžní vítězství pod žižkovskou televizní věží v historii zajistil Jihočechům záložník Benát. Domácí z mírné převahy po přestávce nic nevytěžili a o závěrečný tlak se připravili sami, když v 81. minutě dostal červenou kartu Novotný.

Příbram i s několika hráči širšího kádru a rezervy splnila roli favorita a porazila třetiligový Varnsdorf 1:0. Do čtvrtého kola poslal hosty Klesa, který těsně před pauzou zužitkoval přesnou hlavičkou Dortův centr.

Bohemians 1905 se v Třinci rychle uklidnili brankou Ivana Haška z patnácté minuty. Domácí sice ještě v prvním poločase volali po penaltě za Lukášovu ruku, ale vyloženou brankovou šanci si nevypracovali a mohli být rádi, že před poločasem Škoda nedostal hosty do dvoubrankového vedení. Po změně stran vsadili domácí všechno na ofenzivu a dostávali soupeře do úzkých, ale k vyrovnání to nevedlo.

Kladno dalo na půdě třetiligové Břeclavi šanci řadě hráčů z lavičky a celý zápas trpělivě čekalo na svou šanci. Ta přišla v 60. minutě, stoper Gross se opřel za šestnáctkou do odraženého míče a střelu zastavila až síť za zády domácího brankáře. Trenér Hřídel si pochvaloval, že mohl vidět v akci hráče širšího kádru, na něž v ligových zápasech nezbývá místo.

Vedoucí celek MSFL Znojmo vyhrál na hřišti divizní Třebíče 1:0. O těsném vítězství rozhodla v 63. minutě přesná střela obránce Mičky z 25 metrů. Ještě předtím znojemský Minarech neproměnil pokutový kop. Už dříve postoupily Plzeň, Liberec a Baník Ostrava. Spartu, Slavii a Brno ještě třetí kolo čeká, ale už v pátek se bude v sídle ČMFS v Praze na Strahově losovat osmifinále. Pro ně je hlavním hracím dnem 7. říjen.