30. prosince 2009 13:16 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Z nominace hokejistů pro Vancouver pamatuje Nagano jen Jágr

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Vladimír Růžička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Růžička. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA V nominaci českých hokejistů na únorové olympijské hry ve Vancouveru je jediný šampion z roku 1998 z Nagana - hvězda Omsku Jaromír Jágr.

 Vedle předpokládané absence pardubického gólmana Dominika Haška chybí z pamětníků historického triumfu v Japonsku také obránci Jaroslav Špaček s Romanem Hamrlíkem z Montrealu i útočník Milan Hejduk z Colorada. Mezi třiadvacítku se nevešel ani centr Václav Prospal z New Yorku Rangers.

Nominace

Brankáři: Ondřej Pavelec (Atlanta/NHL), Jakub Štěpánek (Vítkovice), Tomáš Vokoun (Florida/NHL),
obránci: Miroslav Blaťák (Ufa/KHL), Jan Hejda (Columbus/NHL), Tomáš Kaberle (Toronto/NHL), Filip Kuba (Ottawa/NHL), Pavel Kubina (Atlanta/NHL), Zbyněk Michálek (Phoenix/NHL), Roman Polák (St. Louis/NHL), Marek Židlický (Minnesota/NHL),
útočníci: Petr Čajánek (Petrohrad/KHL), Roman Červenka (Slavia Praha), Patrik Eliáš (New Jersey/NHL), Martin Erat (Nashville/NHL), Tomáš Fleischmann (Washington/NHL), Martin Havlát (Minnesota/NHL), Jaromír Jágr (Omsk/KHL), David Krejčí (Boston/NHL), Milan Michálek (Ottawa/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal/NHL), Tomáš Rolinek (Magnitogorsk/KHL), Josef Vašíček (Jaroslavl/KHL).

Kouč Vladimír Růžička, který v Naganu získal zlato ještě jako hráč a Jágrův centr, zařadil do výběru 16 hokejistů z NHL a pět z Kontinentální ligy. Z české extraligy se dostalo na suverénního lídra produktivity Romana Červenku ze Slavie a gólmana Jakuba Štěpánka z Vítkovic. Růžička zveřejnil nominaci na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Na minulé olympiádě, kde tým ještě pod koučem Aloisem Hadamczikem získal bronz, se představili vedle Jágra také gólman Tomáš Vokoun z Floridy, beci Tomáš Kaberle z Toronta, Filip Kuba z Ottawy, Pavel Kubina z Atlanty, Marek Židlický z Minnesoty a útočníci Patrik Eliáš z New Jersey, Martin Erat z Nashvillu a Petr Čajánek z Petrohradu. V roce 2002 v Salt Lake City hrál také forvard Martin Havlát z Minnesoty, startovali tam i Jágr, Eliáš, Čajánek, Tomáš Kaberle a Kubina.

Nováčky na olympiádě budou Štěpánek s Ondřejem Pavelcem, který navíc jako jediný z výběru ještě reprezentační dres neoblékl, beci Jan Hejda z Columbusu, Zbyněk Michálek z Phoenixu, Roman Polák ze St. Louis a Miroslav Blaťák z Ufy. Z útočníků pak spolu s Červenkou aktuálně nejproduktivnější český hráč v NHL Tomáš Plekanec z Montrealu, Milan Michálek z Ottawy, David Krejčí z Bostonu, Tomáš Fleischmann z Washingtonu, Tomáš Rolinek z Magnitogorsku a Josef Vašíček z Jaroslavle.

Olympijský turnaj se hraje ve Vancouveru od 16. do 28 února. Růžičkův výběr nastoupí v základní skupině B postupně proti Slovensku, Lotyšsku a Rusku.

ČTK, Lidovky.cz
  • 4Diskuse
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!