Z finále je válka. 'Kousni si,' lákal Lucic Burrowse

13:30
BOSTON/PRAHA - Finále Stanley Cupu mezi Vancouverem a Bostonem se ve třetím duelu hraném v americkém přístavním městě proměnilo na otevřenou válku. Mohly za to emoce z prvních dvou duelů na ledě Vancouveru, brutální atak vancouverského beka Romeho na domácího oblíbence Hortona v úvodu třetího zápasu i tvrdá hra obou týmů. Poslední třetina udělala za rozhodnutého stavu z ledu válečnou zónu...

Boston - Vancouver (Lucic provokuje Burrowse). foto: ČTK

Je to tak téměř vždy. Jakmile se v sériích mění domácí tým, nashromážděná příkoří z venkovního prostředí připraví živnou půdu pro případnou pomstu. Ne jinak tomu je i nyní ve finále Stanley Cupu mezi Vancouverem a Bostonem.

DÁLE K FINÁLE STANLEY CUPU

Kanadský celek si přivezl z domácí haly na led soka vedení 2:0 na zápasy, kopec sebevědomí, provokatéra Alexandera Burrowse i oblíbené zelené mužíčky jako fanoušky. Už tak dost třaskavou atmosféru v bostonské TG Garden změnil ve výbušné prostředí tvrdý atak hostujího beka Aarona Romeho na domácího elitního útočníka Nathana Hortona.

MILAN LUCIC A ALEXANDER BURROWS

V okamžiku, kdy byl stav zápasu ve třetí třetině již rozhodnutý (Boston vedl 4:0, nakonec zvítězil 8:1), začalo se na ledě místo hokeje "válčit". Medvědi se chtěli pomstít nejen za Hortona, ale také Burrowsovi za jeho kousanec do prstu Bergerona v prvním duelu série. Člen první formace Kosatek dostával zabrat od úvodního vhazování, ve 49. minutě bouchly saze v Lucicovi.

Domácí pořízek a dříve také nechvalně známý provokatér po přerušení sekl do Burrowse a když ten vše přihrál ještě mu přidal úder rukavicí do hlavy. Jenže konfrontace nepřestala ani poté, co je sudí odtrhli. Oba kolem sebe kroužili, když tu si Lucic sundal jednu rukavici a začal cpát dva prsty do Burrowsovi pusy a vše doplnil ještě nejspíše peprným komentářem.

BURROWS A BERGERON

Reagoval tak Burrowsův údajný kousanec do prsty Bergerona v prvním duelu, ke kterému mělo dojít právě při podobné potyčce. Burrows ale nebyl disciplinárkou nijak potrestán. A tak si Lucic připravil svůj vlastní trest. Nebyl jediný, následně se poprali i jeho spoluhráče Dennis Seidenberg s další hvězdou soupeře Ryanem Keslerem, celkem se "účet" zápasy vyšplhal na 145 trestných minut.

Ve čtvrtém duelu série (za stavu 2:1 pro Vancouver) se mají fanoušci TD Garden nač těšit.