Yates ujel všem soupeřům a zvýšil své vedení na Giru. Froome a spol. nestíhali

18:00
Sappada - Britský cyklista Simon Yates vyhrál po sólovém úniku 15. etapu Gira d’Italia a udělal důležitý krok k premiérovému triumfu na Grand Tour. Pětadvacetiletý člen týmu Mitchelton-Scott získal před volným dnem více než dvouminutový náskok na obhájce loňského vítězství Toma Dumoulina z Nizozemska, jenž však má k dobru úterní časovku.

Simon Yates vyhrál další etapu a zvýšil svůj náskok v čele Gira. foto: Reuters

Giro najelo do hor, Froome si připsal první etapový triumf

Lídr průběžného pořadí Yates dal najevo, že nebude spoléhat při hájení růžového trikotu na defenzivní taktiku.

Na vítězství útočil už v sobotu, kdy ho na Zoncolanu těsně porazil krajan Chris Froome, dnes v Sappadě už ale byl úspěšný.

Týmový kolega Romana Kreuzigera zaútočil sedmnáct kilometrů před cílem v předposledním stoupání a brzy si vytvořil náskok několika desítek sekund.

Pětičlenná skupina za ním příliš nespolupracovala a Yates si nakonec do cíle dovezl náskok 41 sekund. Připsal si tak už třetí etapové vítězství na letošním Giru.

Simon Yates, nový lídr Giro d'Italie.
Brit Simon Yates v průběhu Giro d’Italia 2018.

Druhý dojel Kolumbijec Miguel Ángel López, třetí spurtoval o bonusové sekundy Dumoulin.

Nizozemec v průběžném pořadí ztrácí na Yatese 2:11 minuty, z nichž bude chtít co nejvíc ukrojit v úterní 34 km dlouhé časovce, v níž bude coby mistr světa patřit k favoritům. Průběžně třetí je s odstupem 2:28 minuty Ital Domenico Pozzovivo.