Yates na Vueltě těsně udržel červený trikot. Sedmnáctou etapu ovládl Woods

18:33
Balcón de Bizkaia (Španělsko) - Sedmnáctou etapu cyklistické Vuelty s extrémním stoupáním do cíle vyhrál Kanaďan Michael Woods. Lídr Simon Yates z Británie mírně ztratil ze svého náskoku na španělského veterána Alejandra Valverdeho, ale červený trikot udržel.

Slavící vítěz etapy Woods. foto: ČTK

Jednatřicetiletý Woods měl v náročné etapě v baskických kopcích nejvíce sil ze skupiny uprchlíků, jež jela několik minut před adepty na celkové pořadí. V závěru 157 km dlouhé trasy čekalo na cyklisty mimořádně prudké stoupání, navíc v mlze, a po projetí cílovou čarou na Balcón de Bizkaia museli organizátoři pomáhat jezdcům, aby se stále ještě ve strmém kopci nezastavili.

Torontský rodák Woods si dojel pro premiérový triumf na Grand Tour s náskokem pět sekund před Belgičanem Dylanem Teunsem a deseti před Španělem Davidem De la Cruzem.

Podium Girls na Vueltě 2012 s domácím španělským cyklistou Alejandrem Valverdem.

Druhý muž průběžného pořadí Valverde dojel s odstupem 2:40 minuty patnáctý, poté co v závěrečných desítkách metrů dokázal setřást Yatese. Brit na něj ztratil osm sekund, tedy zhruba tolik, kolik získal v úterní časovce, a celkově vede o 25 sekund. Na průběžné třetí místo se posunul další Španěl Enric Mas, jenž ztrácí 1:22 minuty.

Ve čtvrtek čeká cyklisty rovina z Eja de los Caballeros do Lleidy, poté následují dvě etapy s dojezdy do kopce a nedělní finále v Madridu.