Kadlec "daroval" tři body Wolfsburgu

20:34
MNICHOV - Fotbalisté Wolfsburgu i díky vlastnímu gólu českého obránce Michala Kadlece otočili v bundeslize zápas s Leverkusenem a zvítězili 3:1.

Michal Kadlec. foto: ČTK

Vinou překvapivé bezbrankové remízy na hřišti Augsburgu ztratil dva body z dosud sedmibodového náskoku v čele ligy Dortmund, protože druhý Bayern Mnichov rozstřílel 7:1 Hoffenheim. Útočník bavorského týmu Mario Gómez se zásluhou hattricku osamostatnil v čele tabulky střelců.

25. kolo:

Bayern Mnichov - Hoffenheim 7:1 (5., 35. a 48. Gómez, 12. z pen. a 29. Robben, 19. Kroos, 58. Ribéry - 85. vlastní Gustavo), Kolín nad Rýnem - Hertha Berlín 1:0 (36. Clemens), Mohuč - Norimberk 2:1 (1. Müller, 22. Zidan - 64. Didavi), Mönchengladbach - Freiburg 0:0, Wolfsburg - Leverkusen 3:2 (33. Helmes, 45. Dejagah, 61. vlastní Kadlec - 3. Kiessling, 90. Derdiyok), Augsburg - Dortmund 0:0.

Leverkusen v minulém kole porazil Bayern, avšak dnes navázal na nevydařený zápas s Barcelonou v Lize mistrů (1:7) a zakončil tento týden s celkovým skóre 3:10. Na hřišti Wolfsburgu sice Bayer vedl už od třetí minuty zásluhou Stefana Kiesslinga, jenže soupeř skóre ještě před půlí otočil.

Třetí a vítěznou branku pak Wolfsburg zaznamenal díky Kadlecovi, který při pokusu odklidit míč na roh vstřelil vlastní gól. V závěru už jen snížil Eren Derdiyok, a tak se z vítězství 3:2 radoval záložník Jan Polák. Další středopolař "Vlků" Petr Jiráček je stále mezi zraněnými.

Bayern už na jaře poztrácel o deset bodů víc než lídr z Dortmundu, dnešním výkonem v Allianz Aréně však naznačil, že se s ním v boji o titul musí i nadále počítat. Nad Hoffenheimem vedl díky Gómezovi už od páté minuty, další vývoj pak předznamenaly v první dvacetiminutovce ještě branky Arjena Robbena z penalty a Toniho Kroose.

V poločase bylo skóre už 5:0, po přestávce Gómez stačil ještě před svým střídáním v 56. minutě dokonat hattrick a celkově už v lize nastřílel 21 branek. Nizozemský rychlík Robben kromě dvou gólů zaujal i dvěma asistencemi; čestný úspěch hostů zařídil v závěru vlastním zásahem Luiz Gustavo.

Bayern stáhl náskok prvního Dortmundu na pět bodů, protože obhájce titulu překvapivě nedokázal porazit dosud šestnáctý Augsburg. Borussia se nedostávala do výraznějších šancí a po osmi vítězstvích v řadě ztratila body poprvé od 11. prosince.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

V utkání Norimberku v Mohuči se ze tří českých fotbalistů představil jen obránce hostů Adam Hloušek. Jeho spoluhráč Tomáš Pekhart nemohl hrát kvůli kartám, domácím chyběl zraněný obránce Zdeněk Pospěch.

I bez něj rozhodla Mohuč o svém vítězství 2:1 už v první půli. Vítězný gól vstřelil Egypťan Mohamed Zidan, který se po příchodu z Dortmundu trefil už v šestém zápase v řadě.

Hertha Berlín s obráncem Romanem Hubníkem dohrávala zápas v Kolíně nad Rýnem v deseti proti devíti, ani tak ale nedokázala změnit nepříznivý výsledek 0:1. Jediný gól zápasu dal ve 36. minutě Christian Clemens.