Wolfsburg bez Magatha už není poslední, smetl Düsseldorf

17:50
BERLÍN - Fotbalisté Wolfsburgu v prvním utkání bez odvolaného trenéra Felixe Magatha vyhráli. V devátém kole německé ligy porazili nováčka Düsseldorf na jeho stadionu 4:1 a opustili poslední místo v tabulce. Poprvé od úvodního kola nastoupil v záloze "Vlků" Jan Polák. Mistrovský Dortmund zdolal Freiburg 2:0 a na pátý pokus zvítězil na hřišti soupeře.

Fotbalisté Wolfsburgu foto: Reuters

Vedení Wolfsburgu Magatha odvolalo ve čtvrtek kvůli nejhorším startu do bundesligy v historii. Jeho nástupce a někdejší trenér rezervy Lorenz-Günther Köstner ve své premiéře uspěl.

V Düsseldorfu se v prvních dvaceti minutách druhé půle dvakrát prosadil Dost a jednou Olič. V 71. minutě sice z penalty snížil Langeneke, ale za sedm minut po vyloučení domácího Finka uzavřel skóre z druhého pokutového kopu v utkání Diego. Hosté tak přerušil sérii čtyř utkání bez bodu a vstřeleného gólu a poprvé od úvodního kola zvítězili.

9. kolo

Düsseldorf - Wolfsburg 1:4 (71. Langeneke z pen. - 50. a 64. Dost, 53. Olič, 78. Diego z pen.), Freiburg - Dortmund 0:2 (54. Subotič, 83. Götze), Fürth - Brémy 1:1 (8. Edu - 44. Petersen), Mohuč - Hoffenheim 3:0 (21., 46. a 64. Szalai), Schalke - Norimberk 1:0 (77. Farfán).

Dortmund navázal na středeční triumf nad Realem Madrid ve skupině Ligy mistrů, ale ve Freiburgu čekal na branku až do druhého poločasu. Devět minut po pauze otevřel skóre obránce Subotič a sedm minut před koncem pojistil vedení Götze.

Čtvrtá Borussia ztrácí v neúplné tabulce devět bodů na vedoucí Bayern Mnichov, který má k dobru nedělní zápas s Leverkusenem.

Schalke doma porazilo 1:0 Norimberk a posunulo se na druhé místo před Frankfurt. Tým z Gelsenkirchenu, jenž v týdnu v LM vyhrál na půdě Arsenalu, o nejtěsnější výhře rozhodl až v 77. minutě po brance Farfána.

Za hosty odehrál celý zápas reprezentační útočník Tomáš Pekhart. Jeho mužstvo čeká na ligovou výhru šest zápasů a počtvrté za sebou vyšlo střelecky naprázdno.

Brémy s dalším členem národního týmu Theodorem Gebre Selassiem remizovaly na hřišti dalšího nováčka Fürthu 1:1. Domácí poslal do vedení už v osmé minutě Edu, Werderu zajistil remízu těsně před pauzou Petersen.

Jiný český bek Zdeněk pospěch odehrál celý zápas za Mohuč, která doma zdola Hoffenheim díky třem zásahům Szalaie jasně 3:0.