Winnipeg i bez Pavelce vyhrál v Columbusu, Frolík asistoval

7:38
NEW YORK - Český útočník Michael Frolík přispěl v pondělním utkání NHL jednou asistencí k výhře hokejistů Winnipegu 3:2 na ledě Columbusu. V brance vítězů se neobjevil Ondřej Pavelec, který byl v minulém utkání po pěti gólech střídán. Jeho náhradník Al Montoya kryl 22 střel.

Český hokejista Winnipegu Jets Michael Frolík foto: ČTK

"Cítil jsem se jistě a navíc spoluhráči mi práci usnadnili. Hráli výborně. Soupeř si mnoho šancí nevytvořil, protože kluci sbírali dorážky a obětavě blokovali střely," uvedl po utkání Montoya.

Skóre se poprvé měnilo v prostřední části, kdy i s pomocí Frolíka udrželi Jets útočné pásmo a Evander Kane, který se po zranění vrátil do sestavy, hezkým pasem našel skórujícího Marka Scheifelea. V závěrečné třetině hosté dvakrát odskočili na rozdíl dvou branek a Columbusu nakonec chyběla branka z úvodní části, která nebyla uznána. Domácí trenér Todd Richards se na ten verdikt zlobil. "Říkali, že tam bylo bránění brankáři ve hře. Ale nic takového jsem neviděl," prohlásil.

Sestřih z utkání Columbus - Winnipeg

Hokejisté Pittsburghu si upevnili vedení ve Východní konferenci, když udolali doma Toronto 3:1 a připsali si deváté vítězství z posledních deseti zápasů. Výhra je pro Penguins o to cennější, že jim chybí pět ze šesti obránců základní sestavy. Utkání rozhodl Sidney Crosby, který v 54. minutě střelou z mezikruží zlomil nerozhodný stav 1:1.

"Hráči, co přišli, zaslouží velké uznání. Nastoupili v jiných rolích s jinými spoluhráči a v jiných složeních. A zvládli to sakra dobře," vysekl Crosby poklonu obráncům z farmy. "Klíčové je, že tam hrají stejným stylem. Když pak přijdou sem, vědí, co mají hrát," podotkl Matt Niskanen, jediný bek ze základní sestavy. On sám má na kontě 444 zápasů v NHL, zatímco zbylá pětka jich nastřádala 138. Navíc se Pittsburgh musel vypořádat i s absencí útočného esa Jevgenije Malkina.

Vladimír Sobotka nenastoupil kvůli problémům v horní části těla za St. Louis v Ottawě, která soupeře přetlačila 3:2 v prodloužení. Výhru zařídil domácím v čase 63:59 svým prvním gólem v NHL devatenáctiletý obránce Cody Ceci. Blues navíc v zápase ztratili kapitána Davida Backese, který po kolizi s Colinem Greeningem ve druhé třetině odstoupil.

Ve zbývajícím utkání pondělního programu Colorado porazilo Dallas 6:2. Klíčová byla pasáž mezi 29. až 40. minutou, v níž hokejisté Avalanche soupeři utekli z 1:1 na 5:1. Kanonádu vedl Paul Stastny, který vstřelil dvě branky, na další dvě přihrál a bodoval poprvé po devíti zápasech.

"Vždy na sebe vytvářím tlak a uvnitř jsem byl z té situace frustrovaný. Takhle to ale v hokeji chodí. Musíte se s tím vypořádat, protože ne všechno vychází podle vašich představ. Jsou zápasy, v nichž bodujete, i když nehrajete dobře. A funguje to i naopak," uvedl Stastny.

Výsledky NHL

• Pittsburgh - Toronto 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
    Branky: 1. Conner, 54. Crosby, 60. Sutter - 27. Rielly. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18 573.
  • Columbus - Winnipeg 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
    Branky: 49. Umberger, 52. Tjutin - 34. Scheifele (Frolík), 43. Little, 51. E. Kane. Střely na branku: 24:32. Diváci: 11 448.
  • Ottawa - St. Louis 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
    Branky: 4. Pageau, 46. Ryan, 64. Ceci - 37. a 40. Stewart. Střely na branku: 32:32. Diváci: 16 008.
  • Colorado - Dallas 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
    Branky: 29. a 37. Stastny, 11. MacKinnon, 34. Benoit, 40. Johnson, 56. Barrie - 20. Connauton, 44. Seguin. Střely na branku: 48:33. Diváci: 13 915.