Pátek 15. března 2024, svátek má Ida

Wiererová předehnala všechny soupeřky, nejlepší Češkou byla 25. Vítková

16:29
Hochfilzen / Praha - Biatlonistka Veronika Vítková díky 25. místu ve sprintu v Hochfilzenu zaznamenala nejlepší výsledek v této sezoně Světového poháru. Z vítězství se radovala Italka Dorothea Wiererová, která o šest desetin porazila Finku Kaisu Mäkäräinenovou a udržela vedení v seriálu.

Italka Dorothea Wiererová. foto: ČTK/AP

Vítková se minulý týden trápila v Pokljuce běžecky a ze tří individuálních startů skončila nejlépe na 38. místě ve vytrvalostním závodu. Tentokrát měla na trati třicátý čas a musela na jedno trestné kolo. „Cítila jsem se o hodně líp. Můžu být spokojená a myslím, že to bude lepší a lepší,“ řekla Vítková v rozhovoru pro Českou televizi.

Jednou netrefila terč také Eva Puskarčíková, která ale minula vestoje, běžela o něco pomaleji a skončila na 29. pozici.

Markéta Davidová udělala na střelnici čtyři chyby, třikrát minula vestoje, obsadila až 62. místo a o dvě příčky se nevešla do stíhacího závodu. Ten nepojede ani Lucie Charvátová, která skončila ve sprintu na 84. místě. Jessica Jislová na start nenastoupila.

V pátek se jede sprint mužů a v sobotu stíhací závody obou kategorií. V neděli se konají štafety.