11. května 2016 10:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Za napadení autobusu s hráči United v Londýně padnou doživotní tresty

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Fanoušci West Hamu napadli autobus s fotbalisty Manchesteru United. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci West Hamu napadli autobus s fotbalisty Manchesteru United. | foto: ČTK/AP

LONDÝN Fanoušci West Hamu, kteří před úterním utkáním anglické ligy napadli autobus fotbalistů Manchesteru United, dostanou doživotní zákazy vstupu na stadion. Londýnský celek o tom informoval v prohlášení na klubovém webu.

„Budeme úzce spolupracovat s policií, abychom identifikovali viníky a dali jim doživotní tresty,“ uvedl West Ham, pro který byla výhra 3:2 nad United posledním zápasem na stadionu Upton Park. Od nové sezony bude totiž hrát na Olympijském stadionu.

Fanoušci West Hamu útočí na autobus s týmem Manchesteru United.
Fanoušci West Hamu útočí na autobus s týmem Manchesteru United.

Chuligáni na autobus házeli kamení a další předměty a rozbili jedno z oken. Začátek zápasu byl kvůli útoku odložen o 45 minut. „Záběry jsou všeříkající,“ uvedl trenér United Louis van Gaal. Nizozemský kouč také připomněl, že něco podobného se jeho týmu stalo i před pár týdny před zápasem s Tottenhamem.

Tehdy ale United dorazili na zápas pozdě kvůli tomu, že jejich autobus zůstal v dopravní zácpě. „Už podruhé jsme v Londýně museli začít později, ale tentokrát jsme aspoň dostali víc času na přípravu,“ vysvětloval.

Vzápětí ale sportovně dodal: „Nebylo to příjemné a na hráčích se to bezesporu podepsalo. Rozhodně v tom ale nechceme hledat alibi pro naši prohru. Žijeme v tomto světě, víme, co se může stát. Nemůže dokázat, jak velký to mělo vliv na náš výkon.“

ČTK, Lidovky.cz
  • 0Diskuse


Fotbalové soutěže

Premier League - 6. kolo

23.9. West Ham 13:30 Tottenham
23.9. Burnley 16:00 Huddersfield
23.9. Everton 16:00 Bournemouth
23.9. Man City 16:00 Crystal Palace
23.9. Southampton 16:00 Man United
23.9. Stoke 16:00 Chelsea
23.9. Swansea 16:00 Watford
23.9. Leicester 18:30 Liverpool
24.9. Brighton 17:00 Newcastle
25.9. Arsenal 21:00 West Bromwich

Premier League - 5. kolo

15.9. Bournemouth 2 : 1 Brighton
16.9. Crystal Palace 0 : 1 Southampton
16.9. Huddersfield 1 : 1 Leicester
16.9. Liverpool 1 : 1 Burnley
16.9. Newcastle 2 : 1 Stoke
16.9. Watford 0 : 6 Man City
16.9. West Bromwich 0 : 0 West Ham
16.9. Tottenham 0 : 0 Swansea
17.9. Chelsea 0 : 0 Arsenal
17.9. Man United 4 : 0 Everton

Premier League

Tým Z V R P S B
1. Manchester United FC 5 4 1 0 16:2 13
2. Manchester City FC 5 4 1 0 16:2 13
3. Chelsea FC 5 3 1 1 8:5 10
4. Newcastle United FC 5 3 0 2 6:4 9
5. Tottenham Hotspur FC 5 2 2 1 7:3 8
6. Huddersfield Town 5 2 2 1 5:3 8


REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Okurková limonáda v 7 minutách!
Okurková limonáda v 7 minutách!

Vyměňte kupované limonády za domácí.

Najdete na Lidovky.cz