Rosickému stačilo na gól sedm minut. Liverpool zvládl šlágr se City

18:52aktualizováno  1. března 17:35
LONDÝN - Manchesteru City se opět o kus vzdálila šance na obhajobu titulu v Premier League. Úřadující anglický šampion ve šlágru 27. kola podlehl rozjetému Liverpoolu 1:2, na Chelsea dál ztrácí pět bodů a má odehráno o zápas víc. Český záložník Tomáš Rosický svým druhým ligovým gólem sezony stvrdil výhru Arsenalu 2:0 nad Evertonem.

Tomáš Rosický slaví se spoluhráči z Arsenalu svůj gól proti Evertonu. foto: Reuters

Rosický šel do hry opět jen jako střídající hráč, naskočil v 82. minutě a v samém závěru tečovanou střelou upravil na 2:0. V letošním ročníku se Rosický trefil 26. prosince proti Queens Parku, gól znamenal výhru 2:1. Skóroval i v Anglickém poháru proti Brightonu (3:2).

Tomáš Rosický střílí gól proti Evertonu.

Manchester City tak v boji o titul stále ztrácí pět bodů na vedoucí Chelsea, ta má však utkání k dobru.

Liverpool měl sice v nohách čtvrteční dlouhý zápas na hřišti Besiktase, ale unaveně rozhodně nepůsobil. Svého soka předčil v přímočarosti a dravosti, v jeho prospěch hovoří i poměr střel. Mezi tyče zamířil pětkrát proti chabému jednomu pokusu na straně hostů.

Manchesteru City už nepomohl ani střídající exsparťan Bony a i přes šance Agüera a Silvy vyrovnat nedokázal. Liverpool potvrdil pozici nejlepšího týmu soutěže v roce 2015 a na pátém místě vystřídal Southampton.

Rooney vystřílel vítězství i třetí místo

Manchesteru United porazili v anglické lize Sunderland 2:0 díky gólu a proměněné penaltě kapitána Waynea Rooneyho.

Tomáš Rosický slaví se spoluhráči z Arsenalu svůj gól proti Evertonu.
Philippe Coutinho (uprostřed) slaví gól se spoluhráči z Liverpoolu Martinem...

Manchesteru se na domácím stadionu Old Trafford nepovedl první poločas a několik diváků za to hráče „odměnilo“ bučením. V 66. minutě hostující John O’Shea v pokutovém území fauloval Radamela Falcaa, červenou kartu však chybně dostal jiný dobíhající obránce Sunderlandu Wes Brown.

Nařízený pokutový kop proměnil Rooney, jenž ukončil šňůru osmi zápasů v Premier League bez vstřelené branky. Šest minut před koncem ještě devětadvacetiletý útočník pojistil z dorážky vedení United.

Výsledky 27. kola

West Ham United - Crystal Palace 1:3 (76. Valencia - 41. a 63. Murray, 51. Dann)
Burnley - Swansea 0:1 (64. vlastní Trippier)
Manchester United - Sunderland 2:0 (66. z pen. a 84. Rooney)
Newcastle - Aston Villa 1:0 (37. Cissé)
Liverpool - Manchester City 2:1 (11. Henderson, 75. Coutinho - 26. Džeko)
Arsenal - Everton 2:0 (39. Giroud, 89. Rosický)
Stoke - Hull 1:0 (71. Crouch)
West Bromwich - Southampton 1:0 (2. Berahino)