Washington zase bez bodů, Veselý hrál jen 15 minut

9:19
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu podlehli v pondělí v NBA na své palubovce Chicagu 88:98. V základní sestavě Wizards opět nastoupil Jan Veselý, ale tentokrát strávil na hřišti jen 15 minut. Wizards se za celý zápas ani jednou nedostali do vedení. Chicago mělo utkání pod kontrolou především díky skvělému výkonu Derricka Rose.

Jan Veselý. foto: ČTK

Nejužitečnější hráč minulého ročníku nastřílel své sezonní maximum 35 bodů, Carlos Boozer přidal 18 bodů. Nejlepším střelcem Wizards byl John Wall s 20 body. Jan Veselý zaznamenal dva body, tři doskoky a dvě asistence. Washington dal 50 bodů z blízkosti koše, ale nedařila se mu vůbec střelba z dálky.

"Občas jsem se přistihl, jak se jen dívám na Rose. Některé jeho koše byly neskutečné," řekl po utkání náhradník Wizards Trevor Booker.

Velké vítězství si připsali hráči Los Angeles Clippers, kteří porazili nejlepší tým soutěže Oklahomu 112:100. Clippers zvítězili překvapivě jasně, když chvílemi vedli až o 22 bodů. Největší podíl na výhře měl Chris Paul s 26 body a 14 asistencemi. Caron Butler a Blake Griffin přidali po 22 bodech. Griffin navíc ve třetí čtvrtině předvedl monstrózní smeč přes Kendricka Perkinse, čímž nabudil vyprodanou halu.

Oklahomě nepomohl ani dobrý střelecký výkon dua mladíků, Kevin Durant si připsal 36 bodů a 13 doskoků, Russell Westbrook nastřílel 31 bodů, ale už jen Daaequan Cook se s 12 body dostal do dvouciferných čísel. Clippers výborně stříleli z dálky, když trefili třináct z 25 trojkových pokusů.

Díky ofenzivní smršti ve třetí čtvrtině se Minnesota mohla radovat z vítězství na půdě Houstonu 120:108. Ve třetí části Timberwolves nastříleli 42 bodů a vypracovali si dvouciferný náskok, který už nepustili. Výborný výkon předvedl náhradník Minnesoty Michael Beasley, který dal 34 bodů.

Kevin Love přidal 29 bodů. Dařilo se i Rickymu Rubiovi, kterému scházely jen dva doskoky k cennému triple-double. Španělský rozehrávač k 18 bodům přidal 11 asistencí. Do sestavy Houstonu se vrátil po zranění Kevin Martin, ale ani jeho 29 bodů na soupeře nestačilo.

V bídných výkonech pokračuje Orlando, které prohrálo na půdě Philadelphie 69:74. O čtvrté prohře Magic v řadě rozhodla třetí čtvrtina, v níž hosté nastříleli pouze devět bodů. Sixers se povedlo zvítězit s tak málo nastřílenými body poprvé od listopadu 1999.

Phoenix - Dallas 99:122, Utah - Portland 93:89
Washington - Chicago 88:98 (za domácí VESELÝ 2 body, 3 doskoky, 2 asistence).

4. Portland 21 12 9 57,1
5. Minnesota 21 10 11 47,6