Utrpení Wizards pokračuje. Veselý dal dva body

9:29
NEW YORK - Basketbalisté Washingtonu si v Memphisu připsali už 34. porážku ze 44 zápasů v této sezoně NBA. Další nezdar s nimi prožil v neděli i Jan Veselý, který odehrál sedm minut a při prohře 92:97 si zapsal dva body a tři doskoky.

Český basketbalista Washingtonu Jan Veselý (vpravo) hlídá hráče Clevelandu Antawna Jamisona foto: ČTK

Wizards vedli v poločase o tři body, ale domácí Grizzlies v třetí čtvrtině vývoj otočili a v závěru si výhru pohlídali. Klíčovou postavou duelu byl Rudy Gay s 27 body a devíti doskoky. Navíc 24 sekund před koncem trefil Gay trojku, kterou zvýšil vedení Memphisu na sedmibodový rozdíl a zhatil tak hostům plány na zvrat.

Výsledky

Cleveland - Atlanta 87:103, LA Clippers - Detroit 87:83 po prodl., LA Lakers - Utah 99:103, Memphis - Washington 97:92 (za hosty Veselý 2 body a 3 doskoky), Miami - Orlando 91:81, Oklahoma City - Portland 111:95, Phoenix - Houston 99:86, Sacramento - Minnesota 115:99.

Nejlepším střelcem Washingtonu byl s 25 body John Wall, který přidal i po šesti asistencích a doskocích, ale ztratil sedm míčů. Jordan Crawford dal 22 bodů. Jednadvacetiletý Veselý si připsal jediný střelecký pokus, když po útočném doskoku míč úspěšně zasmečoval do koše. K třem doskokům přidal ostravský rodák jeden získaný míč a jeden blok.

"Zlepšujeme se jako tým. Akorát jsme opět měli ve druhé půli fáze hry, kdy jsme hráli pouze jeden na jednoho, což nás ničí," řekl rozehrávač Wizards John Wall. Washington, předposlední tým celé soutěže, vyhrál na hřišti Memphisu naposledy v roce 2004.

Floridské derby v Miami tentokrát ovládli domácí basketbalisté a po výhře 91:81 oplatili rivalovi z divize Orlandu šest dnů starou porážku. Tahounem domácích byl Dwyane Wade, který 14 ze svých 31 bodů nastřílel v poslední čtvrtině a pomohl tak k rozhodující sedmibodové šňůře.

Za vítěze zaznamenal Chris Bosh 23 bodů, LeBron James si k 14 bodům připsal 12 doskoků a sedm asistencí. Orlando vedl Dwight Howard s 18 body a 11 doskoky. Náhradník Quentin Richardson se dostal na 15 bodů, když trefil pět ze sedmi trojek.

Los Angeles Clippers předvedli proti Detroitu vydařenou stíhací jízdu, protože v poslední čtvrtině vymazali devítibodovou ztrátu a v prodloužení zvrat dokonali na 87:83. Chris Paul trefil v prodloužení všechny tři střely a celkem nasbíral 19 bodů, 15 asistencí a jediný doskok mu chyběl k triple-double.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Teprve třetí domácí prohru v sezoně si připsali hráči Los Angeles Lakers, kteří podlehli Utahu 99:103. Kobe Bryant mohl dvě sekundy před koncem čtvrté čtvrtiny trojkou vyrovnat, ale minul. Bryantovi se střelecky vůbec nedařilo, trefil pouze tři z 20 střel z pole. Díky osmi trestným hodům se dostal na 15 bodů, ale takhle špatnou střelbu z pole měl naposledy v prosinci 2004.

"Takový večer občas přijde. Prostě jsem se nemohl trefit," konstatoval Bryant, jenž přitom nedávno zářil, byť hrál s maskou na zlomeném nose. Svůj den neměli ani jeho spoluhráči a Lakers za první tři čtvrtiny ztratili 24 míčů.

Do boje o play off se vrátil Phoenix, který vyhrál počtvrté za sebou. Suns porazili Houston 99:86 a právě za tímto soupeřem těsně zaostávají v boji o osmou příčku v Západní konferenci. Suns k výhře vedl zkušený Michael Redd, který za 18 minut na hřišti nastřílel 25 bodů.