Washington s Veselým nevyhrál v NBA ani na šestý pokus

8:17aktualizováno  10:06
CHARLOTTE - Basketbalisté Washingtonu s Janem Veselým se nedočkali premiérové výhry v sezoně NBA ani na šestý pokus na palubovce Charlotte. Tým Wizards podlehl 76:92, jediný český hráč v lize odehrál necelých deset minut, koš si nepřipsal, jen dva doskoky.

Padající český basketbalista Washingtonu Wizards Jan Veselý foto: ČTK

Souboj dvou nejslabších týmů uplynulého ročníku NBA dopadl jednoznačně. Na jaře jasně nejhorší Charlotte přestřílelo soupeře v závěrečných minutách první půle a od té doby zápas kontrolovalo. Po šesti zápasech tak má na rozdíl od Washingtonu bilanci tří výher a tří porážek.

Veselého mužstvo, oslabené o lídry Johna Walla a Neného, zahájilo ligu už druhý rok po sobě sérií šesti neúspěchů, loňská šňůra byla ještě o dva delší. Nejlepším střelcem Charlotte byl v úterý náhradník Ramon Sessions s 21 body.

Veselý zůstal obět bez střely a bez bodu

Veselý se nedostal k jediné střele z pole, neproměnil žádný ze čtyř trestných hodů a zůstal opět bez bodu. Dvakrát ale doskočil a připsal si jeden blok, v bilanci plus/minus měl hned osm kladných bodů, nejvíce z týmu. "Jen jsme hráli, bez nějakého konceptu nebo myšlenky," zlobil se kouč Washingtonu Randy Wittman. "Snažili se rozhodnout sami, ale na to nemáme hráče," dodal.

Vydařený vstup do soutěže naopak potvrdili hráči New Yorku, kteří zůstali neporažení i po zápase v Orlandu. Vyhráli 99:89 a jako jediní jsou nadále stoprocentní. Další z favoritů soutěže Los Angeles Lakers doma podlehli ještě bez nového trenéra Mika D'Antoniho o dva body San Antoniu 82:84.

Dobrá obrana New-Yorku

New York se tradičně mohl opřít o Carmela Anthonyho, jenž nastřílel 25 bodů. "Popáté v řadě jsme soupeři nedovolili dát ve druhé půli přes 40 bodů. A to mi říká, že naše obrana je na tom přesně tak, jak má být," pochvalovali si trenér Mike Woodson.

Další z favoritů soutěže Los Angeles Lakers doma podlehli ještě bez nového kouče Mika D'Antoniho těsně San Antoniu 82:84. O vítězství Spurs rozhodl trojkou devět vteřin před koncem Danny Green. Lakers ještě měli šanci na obrat, ale jejich poslední akci Pau Gasol z dálky neproměnil.

Basketbalisté Toronta na hřišti Indiany uhájili vítězství 74:72 i přesto, že v poslední čtvrtině dali pouhých pět bodů a proměnili jedinou z 15 střel z pole. Střelcem dne byl Anderson Varejao s 35 body (a 18 doskoky), jenže porážku Clevelandu v Brooklynu 101:114 neodvrátil.

Výsledky NBA

NBA: Brooklyn - Cleveland 114:101

Charlotte - Washington 92:76 (za hosty Veselý 2 doskoky)

1. Oklahoma City 8 6 2 75,0

2. Minnesota 7 5 2 71,4