Ve Zlíně řádili ostravští chuligáni. Na hřiště házeli sedačky a dýmovnice

18:36aktualizováno  20:07
ZLÍN/PRAHA - Příznivci fotbalového Baníku znovu potvrdili svoji výbušnou pověst. Během utkání 4. kola fotbalové ligy ve Zlíně (2:0) zasypali část hrací plochy sedačkami a dýmovnicemi. Pořádek v hostujícím sektoru musela zjednat až policie. Kvůli výtržnostem byl duel na dvacet minut přerušen.

Zápas mezi Zlínem a Ostravou byl na 20 minut přerušen kvůli řadění hostujících fanoušků. foto: ČTK

Fanoušci Ostravy, kterých přijelo na půdu ligového nováčka ze Zlína několik stovek, začali ve druhém poločase lomcovat s ochranným plotem ve svém sektoru za brankou, následně demolovali zařízení stadionu a na trávník házeli různé předměty včetně sedaček a dýmovnic.

Hlavní rozhodčí kvůli tomu zápas přerušil a zhruba dvacet minut se nehrálo. Policistům se nakonec podařilo vyhnat rozzuřené fanoušky pryč z předních řad jejich sektoru. Zasahovat museli i hasiči.

Výtržnosti odstartoval zákrok zlínského gólmana Tomáše Holého, jenž udeřil pěstí ostravského soupeře a sudí mu nesprávně udělil pouze žlutou kartu.

Podle zlínské policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové byli už před utkáním zadrženi dva fanoušci, kteří se dostali do konfliktu s policií a další čtyři agresivní příznivce ostravského klubu policisté převezli na stanici v průběhu utkání. „Ale nikdo zatím nebyl obviněn,“ řekla agentuře ČTK.

Zápas mezi Zlínem a Ostravou byl na 20 minut přerušen kvůli řadění hostujících...

Ostravští chuligáni patří v české lize k nejproblémovějším. Loni v březnu řádili spolu s příznivci Sparty během vzájemného utkání na Bazalech, těžkooděnci jich tehdy několik zatkli.

Šéfové českého fotbalu chtěli po šíleném zápase zavést povinnou registraci fanoušků, z té ale nakonec sešlo. Od příští sezony však musí všechny kluby na své tribuny povinně nainstalovat bezpečnostní kamery kvůli případné identifikaci výtržníků.