Výprask. Basketbalistky USK na úvod play off Euroligy nestačily na Jekatěrinburg

17:24
Jekatěrinburg - Basketbalistkám ZVVZ USK Praha nevyšel vstup do čtvrtfinále Evropské ligy a první duel v sérii hrané na dvě vítězství prohrály na hřišti Jekatěrinburgu 70:97. Aby mohly dál snít o čtvrtém postupu do Final Four v řadě, musí ruského giganta porazit 7. března doma a vynutit si rozhodující třetí zápas.

Alba Torrensová z Jekatěrinburgu zakončuje na koš USK Praha foto: FIBA.com

Pražanky nezvládly už začátek, protože v první čtvrtině daly jen sedm bodů a prohrávaly o 21 bodů. Od druhé čtvrtiny sice hru vyrovnaly především zásluhou 17 bodů kapitánky Kateřiny Elhotové, ale pod košem nedokázaly konkurovat elitní pivotmanské dvojici Brittney Grinerové a Emmě Meessemanové. Jekatěrinburg tak dal zpod koše čtyřikrát víc bodů než USK a měl o dvacet doskoků více.

Domácím navíc na perimetru vydatně pomáhala Maya Mooreová. Bývalá nejužitečnější hráčka WNBA i mistrovství světa nastoupila teprve podruhé v sezoně a přesto potvrzovala, proč patří k nejlepším hráčkám na světě. Nakonec nasbírala 29 bodů, sedm doskoků a čtyři asistence a jen o dva body zaostala za bodovým maximem soutěže v této sezoně.

Manko se českým mistryním nedařilo snižovat. Nicméně po zbytek utkání se před odvetou alespoň přesvědčily, že se dá Jekatěrinburgu, který usiluje o jedenáctý postup do Final Four v řadě, vzdorovat. I když s ním prohrály už poosmnácté z 21 vzájemných soubojů.

V odvetě však Pražanky musí zachytit úvod a také potřebují lepší výkony od svých opor. Amanda Zahuiová, jež byla v základní skupině druhou nejlepší střelkyní celé soutěže, proměnila jen čtyři ze šestnácti střel. A DeWanna Bonnerová dala jen šest bodů.