Výkony v FA Cupu pomůžou finančně zajistit klub na další dvě, tři sezony, věří v Rochdalu

18:27
rochdale/praha - Ve své soutěži - tedy v League One, která je v Anglii třetí nejvyšší - jsou poslední a k záchraně mají daleko. Přesto fotbalisté Rochdalu zaskočili slavný Tottenham. „Remíza 2:2 je naprosto zasloužená,“ prohlásil po osmifinále FA Cupu trenér Keith Hill. Své svěřence tak může připravovat na atmosféru ve Wembley, kde se bude hrát odveta.

Radost hráčů Rochdalu, kteří dokázali remizovat 2:2 s Tottenhamem foto: Reuters

Nula, nula, nula, nula. Proč elitní čtyři týmy na úvod jara neskórovaly

Byla to jejich poslední šance se zápasem něco udělat. Třetí nastavená minuta ze čtyř se přehoupla do své druhé poloviny, když záložník Matt Done z levého kraje odcentroval.

Toby Alderweireld, ostřílený stoper Tottenhamu, přihrávku jenom přizvedl za sebe.

Balon tak spadl na nohu Stevenu Daviesovi, který si ho jedním dotykem ztlumil a druhým poslal neomylně k tyči.

Desetitisícová Crown Oil Arena, která za dva roky oslaví sto let od otevření, se otřásala v základech. Rochdale právě vyrovnal na 2:2!

„Co jsem v tu chvíli cítil? Byla to pro nás zasloužená odměna. Nikoliv úleva, protože jsme si za náš výkon zasloužili minimálně odvetu ve Wembley,“ řekl trenér Hill. A nepřeháněl, Rochdale se totiž favorizovaného soupeře z Premier League rozhodně nezalekl.

Hrál nebojácně, aktivně, domácí nevypustili souboj. V závěru první půle právem domácí vedli, když parádní přihrávku Andyho Cannona proměnil Ian Henderson. Se šesti góly - společně s Willem Griggem z Wiganu - nejlepší střelec FA Cupu přitom ještě předtím dvě slibné příležitosti zahodil...

Rochdale pak zvládl ještě jedním gólem dorovnat ztrátu, kterou ve druhé půli vytvořili Lucas Moura a v 88. minutě z pokutového kopu Harry Kane.

„Myslím, že jsme získali jejich respekt. Bylo to velkolepé,“ usmíval se Hill.

V Rochdalu kvůli slavnému protivníkovi dokonce položili nový trávník. Na starý, rozblácený a hustě popískovaný povrch si před utkáním stěžoval Mauricio Pochettino, který prohlásil, že „se na něm nedá hrát fotbal“ a že by to byl pro zdraví hráčů „obrovský risk“.

Nutno dodat, že trenér Tottenhamu měl pravdu. Nebýt písku, tak by Rochdale pravděpodobně vůbec nemohl sehrát předchozí zápas.

Kouč Hill nicméně věří, že investice ve výši půl milionu liber (přibližně 14,2 milionů korun) se zadluženému klubu, který v League One ztrácí na nesestupové příčky jedenáct bodů, vyplatí.

FA Cup 3. kolo: Nottingham Forest vs Arsenal. Manažer hostí mezi diváky.
Radost hráčů Rochdalu, kteří dokázali remizovat 2:2 s Tottenhamem

Z odvety ve Wembley totiž do pokladny Rochdalu poputuje polovina zisku ze vstupného. K tomu přidejte příjmy z televizních práv či od sponzorů.

„Nevím přesně, kolik z toho bude, ale nový trávník byl drahý. Doufejme, že nám peníze za výkony v FA Cupu pomůžou finančně zajistit klub na další dvě, tři sezony,“ uvedl Hill, jenž nezastírá, že by s outsiderem rád Tottenham překvapil ještě jednou.

Přesně takové příběhy totiž nejstarší fotbalová soutěž světa ráda přináší.