Výhru Slavie nad Příbramí pečetil trefou z penalty brankář Kolář. Slaví také Zlín a Karviná

Fotbalisté Slavie se radují z branky proti Příbrami. foto: MAFRA

Aktualizováno
Praha - Slavia zůstává i po druhém kole české fotbalové ligy stoprocentní. Po Českých Budějovicích si poradila také s Příbramí, výhru 3:0 v nastaveném čase podtrhl proměněnou penaltou brankář Ondřej Kolář. Karviná zvládla derby v Opavě, na výhru naopak stále čekají Mladá Boleslav a Jablonec.
  21:35

Stejně jako před týdnem v Českých Budějovicích, kde červenobílí nasázeli soupeři dokonce šest gólů, to bylo opět velice jednostranné a jednoznačné.

Slavii, úřadujícímu šampionovi, pomohlo, že proti Příbrami dala dvě branky během úvodní dvacetiminutovky. Pak už se jí hrálo dobře.

Utkání 1. kola první fotbalové ligy: SK Dynamo České Budějovice - SK Slavia...
Karviná zvládla duel proti Opavě.

Když pak v poslední minutě nastavení rozhodčí Ginzel nařídil penaltu za faul na Provoda, přes celé hřiště ji přiběhl kopnout domácí brankář Kolář. A suverénně proměnil.

Byť to chvílemi vypadalo, že Slavia v souboji s outsiderem jede jen na půl plynu, dominovala. Soupeř nestíhal a nestačil. Dopředu byl neškodný a v defenzivě měl starostí nad hlavu.

Po třech minutách nepřečetl signál po rohovém kopu, který už slávisté zahráli před týdnem. Centr od praporku tentokrát ke vzdálenější tyči prodloužil Hovorka a před prázdnou bránou čekal na malém vápně Provod.

Po dvaceti minutách zase trpělivou kombinaci na pravé straně uťal centrem Coufal, hlavou zakončil kapitán Bořil a stoper Kingue míč srazil za záda vlastního gólmana Melichara.

Ostrava zabránila blamáži. S Budějovicemi dotáhla dvougólové manko a remizovala

Slavia nastoupila do zápasu s jednou změnou v základní sestavě: místo Zimy hrál s Hovorkou na stoperu Kúdela. A většinu zápasu trávil se svými spoluhráči na útočné polovině.

Příbram se totiž do ofenzivy dostávala jen sporadicky. V prvním poločase se zmohla na jeden rohový kop a v závěru lehce zahrozila po standardce. Paradoxně nejvážnější nebezpečí slávistické bráně tak způsobil Bořil neopatrnou malou domů, kterou gólman Kolář taktak stačil odvrátit před dotírajícím útočníkem Vávrou.

Slavia chvílemi hrála až v exhibičním tempu – po dvou rychlých gólech dál útočila a hrozila především po centrovaných míčích. Bořil trefil tyč po Provodově zpětné přihrávce a stříleném pasu Coufala, Masopustovo sólo a následnou ránu společnými silami zablokovali obránci Tregler a Kingue.

Zápasu zoufale chyběla zápletka. Kdo vyhraje, bylo od začátku, kdy šel favorit do vedení, jasné. Hosté nenměli energii ani kvalitu na to s utkáním cokoli udělat. A také po pauze se neustále bránili.

Hned zkraje druhého poločasu, který provázel hustý déšť, museli v krátkém čase přežít šest slávistických rohů, což zvládli. Neinkasovali ani při tutovce Masopusta, jenž po Traorého zpětné přihrávce bránu přestřelil a sám sobě od plic vynadal. A Melichara nepřekonali ani střídající Olayinka s Musou.

I proto musel situaci v úplném závěru uchopit do svých rukavic domácí gólman. Kolář je šestým brankářem, který dal v samostatné české lize gól. Před ním to dokázali také Petr Kouba, Radek Černý, Radek Sňozík, Zdeněk Zlámal a Zdeněk Jánoš, který se trefil dokonce třikrát.

Pro Příbram to byla na startu soutěže druhá porážka, už minule nestačila v domácím prostředí na Teplice (1:3).

To Slavia jen potvrdila, že je před první reprezentační přestávkou nového ročníku v naprosté pohodě: šest bodů, skóre 9:0 a k tomu nadcházející duel s nováčkem z Pardubic.

Výsledky druhého kola fotbalové ligy

Slavia - Příbram 3:0 (3. Provod, 18. Bořil, 90+4. Kolář z pen.).

Opava - Karviná 1:2 (46. Mondek - 60. Papadopulos, 82. Mikuš).

Mladá Boleslav - Zlín 1:3 (32. Tatajev - 18. Buchta, 53. Dramé, 89. Poznar z pen.).

Slovácko - Jablonec 1:1 (48. Cicilia - 79. Chramosta).