Vydra pomohl gólem Derby do baráže o Premier League a ovládl tabulku střelců druhé ligy

16:17
Londýn - Útočník Matěj Vydra přispěl gólem k výhře fotbalistů Derby County v posledním kole druhé anglické ligy 4:1 nad Barnsley a s 21 trefami ovládl tabulku střelců. Jeho tým si zahraje baráž o účast v nejvyšší soutěži proti Fulhamu, který po prohře 1:3 v Birminghamu nedosáhl na přímý postup. Z něj se radoval Cardiff, jemuž stačila domácí bezbranková remíza s Readingem.

Matěj Vydra (uprostřed) z Derby County slaví první gól po pěti měsících. foto: Facebook Derby County

Vydra vstoupil do utkání s Barnsley v 38. minutě, deset minut po přestávce zvýšil na 2:0 pro Derby. O chvíli později navíc jihlavský odchovanec asistoval u Nugentovy branky. Vydra prožil nejúspěšnější sezonu od ročníku 2012/13, v němž v druhé lize za Watford vstřelil 22 gólů.

Anglická druhá fotbalová liga - 46. kolo

Birmingham - Fulham 3:1, Bolton - Nottingham 3:2, Brentford - Hull 1:1, Bristol - Sheffield United 2:3, Cardiff - Reading 0:0, Derby - Barnsley 4:1 (za domácí druhý gól VYDRA), Ipswich - Middlesbrough 2:2, Leeds - QPR 2:0, Millwall - Aston Villa 1:0, Preston - Burton 2:1, Sheffield Wednesday - Norwich 5:1, Sunderland - Wolverhampton 3:0.

Derby se utká s Fulhamem, který sice měl na dosah přímý postup, překvapivě však zaváhal v Birminghamu. Do utkání nezasáhl stoper hostů Tomáš Kalas. Druhou dvojici v play off tvoří Aston Villa a Middlesbrough.

Cardiff skončil o dva body před Fulhamem a poprvé od sezony 2013/14 si zahraje Premier League. Doplnil tak již jistého postupujícího z Wolverhamptonu.

Sestup měl před závěrečným utkáním jistý pouze Sunderland. V boji o záchranu dále nakonec neuspěli fotbalisté Barnsley a Burtonu, v jehož nominaci chyběl obránce Tomáš Egert. Přitom ještě krátce před závěrem zápasů byl blízko sestupu Bolton, brankami v 87. a 88. minutě ale otočil duel s Nottinghamem a po výhře 3:2 se v soutěži udržel.

Celé utkání odehrál za Sheffield Wednesday obránce Daniel Pudil. Rozlučka se sezonou se jeho týmu povedla, Sheffield porazil Norwich vysoko 5:1.