Výborný začal bodem. Sparta ve vyhecované bitvě prohrála v Brně v prodloužení

20:43
BRNO - Hokejisté Sparty pod vedením nového trenéra Františka Výborného prohráli v 19. kole extraligy v Brně s Kometou 2:3 v prodloužení. Pražané ukončili sérii tří zápasů, ve kterých vyšli bodově naprázdno. O výhře Brna rozhodl v 62. minutě Jan Hruška.

Utkání 19. kola hokejové extraligy: HC Kometa Brno - HC Sparta Praha. Trenér Sparty František Výborný. foto: ČTK

V sestavě Brna se objevil po měsíční přestávce uzdravený obránce Ondřej Němec, Sparta naopak představila poprvé novou posilu zadních řad Zbyňka Michálka.

Aktivnější Kometa si vypracovala v úvodních minutách převahu, ze které také vytěžila úvodní branku. V šesté minutě využil první přesilovku Nečas, který prostřelil brankáře Honzíka. O pět minut později ještě trefil domácí obránce Malec tyčku.

Utkání 19. kola hokejové extraligy: HC Kometa Brno - HC Sparta Praha. Fanoušci...
Utkání 19. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - Piráti Chomutov....

Sparta se po čtvrthodině probrala a srovnala krok. Těžila z důrazného napadání soupeře a dobrého bránění středního pásma. Domácí hokejisté ztratili jistotu při zakládání útočných akcí a jejich chyby Pražané využívali k bleskovým protiútokům.

Hokejová extraliga - 19. kolo

Litvínov - Zlín 1:3 (0:2, 0:1, 1:0), Jihlava - Pardubice 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0), Vítkovice - Chomutov 4:2 (1:1, 3:0, 0:1), Brno - Sparta Praha 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0), Liberec - Třinec 5:3 (2:1, 2:1, 1:1), Olomouc - Hradec Králové 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

V kritických momentech podržel tým brankář Čiliak, který zlikvidoval nájezdy Pecha a Formana. Ovšem další hrubku už brněnský brankář nezachránil. Po špatné rozehrávce domácích se dostali do brejku Vrána s Kudrnou, který srovnal skóre.

Podobným způsobem nabídla Sparta svému soupeři získat zpět jednobrankový náskok. Ve 26. minutě se získal snadno u středové čáry kotouč Mallet, jenž vytáhl brankáře Honzíka do strany a chytře přihrál najíždějícímu Hynku Zohornovi, jenž snadno trefil volnou polovinu branku.

Ke druhému srovnání skóre Spartě napomohla po vyloučeních Nahodila a Gulašiho početní výhoda pět na tři. Po spolupráci s Michálkem brankáře Čiliaka překonal ve 35. minutě Forman. V závěrečné třetině ve vyrovnaném průběhu Sparta zpřesnila defenzívu, rozhodnutí ale přineslo až prodloužení. V něm po akci Zohorny s Nečasem překonal brankáře Honzíka Hruška.