Bez výmluv. Vůjtek: Finové byli lepší v kombinaci a důraznější v koncovce

21:00
KOUVOLA - Finští hokejisté oplatili české reprezentaci porážku ze čtvrtka z Oulu (2:3) a po výhře v Kouvole 4:1 se radovali v letošní sérii Euro Hockey Tour ze třetího vítězství ve čtvrtém vzájemném utkání. Kouč Vladimír Vůjtek měl ale z výkonu českého týmu v dvojutkání na severu Evropy vcelku dobrý dojem. Před dalším pokračováním přípravy ve Znojmě a duely se Švédskem zúžil současný kádr o útočníky Petra Holíka ze Zlína a Tomáše Urbana z Mladé Boleslavi.

Vladimír Vůjtek (čelem). foto: ČTK

„Finové hráli trošku důrazněji, měli lepší kombinaci než my a myslím si, že byli důraznější v koncovce. My jsme se dneska nedostali k protiakcím, ty jsme nehráli dobře. Jinak jsme stačili bruslařsky i tvrdostí, ale Finové přeci jen byli dneska lepší,“ řekl Vůjtek.

Finové rozhodli ve druhé třetině, v které Vůjtkův tým přestříleli v poměru 16:6. „První třetina byla vyrovnaná, možná z naší strany skutečně nejlepší, ale ovlivnil to ten závěr, kdy jsme šli do třech, a takové mužstvo jako Finové to umělo využít,“ uvedl Vůjtek.

Češi na vedoucí branku domácích odpověděli trefou Jiřího Sekáče, ale Finové po akci posil z NHL Mikka Rantanena a Markuse Granlunda šli opět do vedení. Navíc pak ve vlastním oslabení zvýšili na 3:1. „Od té druhé branky se odvíjel další průběh utkání,“ uvedl Vůjtek.

Jeho tým po duelech v Euro Hockey Challenge v Ústí nad Labem s Německem (7:2 a 2:1) a ve Švýcarsku (2:3 a 2:1 v prodloužení) má za sebou další dva testy pro tvořící se kádr pro mistrovství světa.

Vůjtek očekává další posily

„Myslím, že to splnilo očekávání. Sehráli jsme docela dobré zápasy. Ten první byl trošku lepší z naší strany po stránce výsledku, ale i dneska možná půlka zápasu byla velice dobrá, potom nás trošku Finové přehráli,“ doplnil Vůjtek.

Ve Finsku měl k dispozici 25 hráčů, ale všichni v další přípravě pokračovat nebudou. Vůjtek ještě před návratem z Finska do Prahy oznámil, že nepočítá s Holíkem a Urbanem.

V úterý ve Znojmě před dalšími duely Euro Hockey Tour se Švédskem se po obránci Michalu Jordánovi z Caroliny a forvardovi Jiřím Sekáčovi z Arizony připojí další dvě posily z NHL - útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu a nováček David Pastrňák z Bostonu. Hlásit se budou také forvardi Tomáš Filippi a Jan Kovář z Magnitogorsku.

Kádr by ještě měli rozšířit v dalším průběhu přípravy hráči z finálové série extraligy mezi Libercem a Spartou, která za stavu 3:2 na zápasy pro Severočechy pokračuje v neděli v Praze a skončí nejpozději v úterý v Liberci. Vůjtek čeká také na případné posily z 1. kola play off NHL.