Vueltu vede po páté etapě Francouz Molard, vítězem etapy je australan Clarke

16:57
Roquetas de Mar (Španělsko) - Pátou etapu cyklistické Vuelty z Grandy do Roquetas de Mar vyhrál Australan Simon Clarke. Novým lídrem závodu je Francouz Rudy Molard, jenž dojel po 188,7 km šestý.

Simon Clarke ve finiši. foto: Reuters

Clarke z týmu EF-Drapac byl v cílové rovince nejrychlejší ze tříčlenné skupiny uprchlíků, v níž byli ještě Nizozemec Bauke Mollema a Ital Alessandro De Marchi.

S osmisekundovým odstupem přijelo další trio i s Molardem, kterému únik vynesl posun do čela průběžného pořadí. Člen týmu Groupama-FDJ vysvlékl z červeného trikotu lídra po třech etapách Poláka Michaela Kwiatkowského, jenž dojel v hlavním poli s téměř pětiminutovým odstupem.

V celkovém hodnocení má Molard v čele náskok před Kwiatkowským 1:01 minuty, třetí je se ztrátou dalších sedmi sekund Němec Emanuel Buchmann.