Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Vsetín je krok od záchrany

22:59
Vsetín - Poslední tým základní části nejvyšší soutěže přemohl v pátém utkání baráže Ústí nad Labem 2:1, když oba góly vytěžil z úvodní převahy už do šesti minut. Stačí jedno vítězství a hokejisté Vsetína si zachovají extraligovou příslušnost i pro další sezonu.

Vsetín - Ústí foto: Babej IvanČTK

Barážová série zažila v pátém utkání nejrazantnější nástup některého z týmů. Hosté šli už po 108 sekundách na dvě minuty do tří, ale vysilující zkoušku prohráli až sekundu před návratem vyloučených Klimta s Evanem na led. Ústí nevydrželo fyzicky: jen jedinkrát vyhodilo puk z obranného pásma, pak soupeř vyčerpané trio Severočechů umořil sérií přihrávek a kombinaci přesilovkového komanda zblízka zakončil dorážkou Stantien.

To domácí ještě víc nabudilo. Valaši větřili možnost zápas rozhodnout už v úvodu a jejich aktivitu brzy podpořil i Rob, který znovu z kruhu brankoviště zvedl pod horní tyčku Dubcovu střílenou přihrávku.

Zatímco na Lapači zavládla euforie, hosté se ztěžka sbírali z omračujícího nástupu barážového rivala. Před Hovim se poprvé na delší dobu usadili až na konci desáté minuty při Dubově vyloučení, ale vyložené šance si nevytvořili ani v následujících dvou početních výhodách. Nemít Málka, ve druhé části se ztráta Ústí mohla navýšit o další góly. Hynkův tým začal dělat hrubé chyby i v obranné činnosti a rozehrávce, ale Kučného i Dubu vychytal hostující gólman. Zato Hovi byl dlouho bez práce.

Severočeši se nedočkali žádného osudového selhání vsetínských zadáků, a proto byli nuceni tvořit více, než jsou zvyklí. Otevřenější způsob hry jim ve 34. minutě vynesl slepené šance Jankovýcha a Slížka, ale finský miláček vsetínských tribun puk za záda nepustil. Možná nejblíže byl snížení Červenka, jenže v 37. minutě promáchl před poloprázdnou brankou. Ve vyložené příležitosti selhal na druhé straně i Jenáček, při jehož dorážce se zaskvěl Málek.

Hosté v závěru ztratili ofenzivní zábrany. Vyšel jim tah se zredukováním hry na tři pětky, které Ústí nastartovalo k velkému závěrečnému tlaku. Umocnil ho kontaktní gól. Domácím se do zakládání akce připletl v rohu za vlastní brankou sudí Smeták, odražený puk přeposlali Havel se Slížkem až k volnému Kuchlerovi, který nezaváhal.

Lvů byl najednou plný led. Lepším bruslením a důrazem si vynutili trvalou převahu, ale Hovi odolal, i když po některých skrumážích puk poskakoval na nechráněných místech před brankovou čárou. Jedinečnou možnost k pojištění výsledku zmařil Jenáčkovi Málek, a tak se Ústí už dvě a půl minuty před koncem odvážilo k power play. Nápor uťal Antošův nedovolený zákrok na Hrabala, po kterém se Málek vrátil na chvíli zpět do klece a Vsetín už soupeře k dalšímu ohrožení vlastní branky nepustil.

10 nejčastějších podvodů na internetu: Dokážete ochránit sebe i svou rodinu?

V digitální éře, kde technologie proniká do všech aspektů našich životů, se také zvyšuje riziko podvodů. Od falešných e-mailů a inzerátů až po...