Vsadil si sudí na zápas? Nařizoval vymyšlené penalty, které fotbalisté odmítali proměnit

17:00
nikósie - Jestli někdo zodpovědný viděl přípravný zápas mezi Pogoněm Štětín a Astrou Giurgiu, tak hlavní rozhodčí zápasu už si nikdy nezapíská. Pokutové kopy nařizoval pro oba týmy tak okatě, že se toho hráči ihned na hřišti dovtípili a penalty úmyslně neproměňovali. Na sociálních sítích proto koluje zvěst, že motivací rozhodčího mohla být sázka na vyšší počet gólů.

Rozhodčí dělal v přátelském zápase všechno proto, aby padlo hodně gólů (ilustrační foto). foto: ČTK

Gólman se 120 kily a stadion pro pět tisíc lidí. Amatéři vyzvou boháče z Arsenalu

Utkání se odehrálo během soustředění obou týmů na Kypru, takže nebylo tolik na očích. Přesto jej zaznamenala kamera klubového kameramana Štětína, takže mohou komedii v přímém přenosu sledovat diváci na celém světě.

Sudí v prvním poločase nejprve odpískal po rohovém kopu penaltu pro rumunský tým. Aktér pokutového kopu však vytušil nekalý úmysl sudího a poslal ho na brankáře šourákem.

Rozhodčí však našel tolik odvahy, že nechal kop kvůli porušení pravidel opakovat. Míče se proto ujal jiný hráč Astry a pro jistotu kopl míč daleko mimo bránu.

V závěru prvního poločasu se rozhodl sudí odpískat penaltu i na druhé straně. Také jeden z hráčů Pogoně však poznal, co má sudí za lubem a penaltu také úmyslně zahodil.

Zdá se však, že rozhodčí byl nakonec přece jen spokojen. Zápas totiž skončil 3:1 pro Pogoň, takže se nejspíš potřebného počtu gólů dočkal.