Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Vrbův Ludogorec podlehl v úvodním duelu 2. kola EL Interu, Sevilla s Vaclíkem remizovala v Kluži

Pavel Vrba na lavičce Ludogoretse Razgrad v zápase proti Interu Milán. foto: ČTK

Razgrad - Fotbalisté Ludogorce Razgrad pod vedením českého trenéra Pavla Vrby podlehli v úvodním utkání 2. kola Evropské ligy Interu Milán 0:2. Sevilla s brankářem Tomášem Vaclíkem remizovala v Kluži 1:1 a loňský finalista Arsenal zvítězil na hřišti Olympiakosu Pireus 1:0. Odvety se hrají za týden.
  21:07aktualizováno  23:08

Šestapadesátiletý Vrba si na lavičce bulharského celku odbyl pohárovou premiéru. Jeho protějšek Antonio Conte oproti nedělnímu ligovém duelu na hřišti Lazia Řím provedl v sestavě sedm změn. Od začátku nastoupil i dánský záložník Christian Eriksen a byl to on, kdo v 71. minutě střelou z vápna rozhodl o výhře „Nerazzurri“. Vzápětí lednová posila z Tottenhamu orazítkovala břevno. Pojistku přidal v páté minutě nastavení z penalty Romelu Lukaku.

Osminásobní bulharští šampioni ve druhém utkání pod Vrbou nenavázali na nedělní ligový triumf 6:0 nad Botevem Vraca. „Výsledek mě mrzí, ale je třeba uznat, že Inter má skvělé mužstvo. V posledních dvaceti minutách jsme nehráli tak, jak jsme chtěli, a Inter nás potrestal. Na San Siru to bude složité, těžší než doma. Dáme do toho maximum,“ řekl Vrba na tiskové konferenci.

Rumunskou Kluž poslal do vedení téměř po hodině hry z penalty Ciprian Deac. Vaclík sice směr jeho střely k tyči vystihl, byl na ni ale krátký. V 82. minutě vyrovnal En Nesyri a andaluský celek nevyhrál už v pátém soutěžním zápase po sobě.

O výhře Arsenalu rozhodl v Řecku v 81. minutě Alexandre Lacazette. „Kanonýři“ nenašli přemožitele v devátém soutěžním souboji v řadě.

Frankfurt díky hattricku Daičiho Kamady porazil Salcburk 4:1. Záložník Kamada se dvakrát prosadil v první půli střelou z šestnáctky, hattrick završil po změně stran gólem hlavou. Třiadvacetiletý fotbalista nastřílel v evropských pohárech hattrick jako druhý Japonec. Prvním byl právě v dresu Salcburku v listopadu 2018 současný útočník Liverpoolu Takumi Minamino. Další trefu Eintrachtu přidal Filip Kostič, rakouský soupeř snížil z penalty.

Druhým autorem hattricku se v dnešním programu stal Diogo Jota. Portugalský útočník pomohl Wolverhamptonu k jasné výhře 4:0 nad posledním celkem španělské ligy Espaňolem Barcelona. Velký krok k postupu do osmifinále udělala také Basilej díky výhře 3:0 na hřišti APOELu Nikósie.

Bruggy bez Michaela Krmenčíka remizovaly s Manchesterem United 1:1. Bývalý hráč Plzně nebyl na utkání nominován. Belgický celek poslal do vedení po čtvrthodině hry Emmanuel Dennis, vyrovnání zařídil v 36. minutě Anthony Martial. Další belgické mužstvo Genk si ze stadionu AS Řím odvezlo prohru 0:1.

Stejným poměrem jako v Bruggách skončily také duely mezi Alkmaarem a LASKem Linec a FC Kodaň s Celticem Glasgow. Jiný celek ze skotské metropole Rangers doma porazil Bragu 3:2, přestože po necelé hodině prohrával 0:2. Tým trenéra Stevena Gerrarda otočil duel v rozmezí 67. až 82. minuty, dvakrát se trefil Ianis Hagi.

Další portugalský tým Sporting Lisabon si poradil s istanbulským celkem Basaksehirem 3:1. Městský rival Sportingu Benfica prohrála na hřišti Šachtaru Doněck 1:2. Nedařilo se ani Portu, které podlehlo Leverkusenu na jeho hřišti 1:2. Getafe zdolalo Ajax Amsterodam 2:0 a Wolfsburg si po obratu poradil s Malmö 2:1.

Na všechny zápasy vyřazovací fáze Evropské ligy poprvé dohlíží videorozhodčí.