Vrbata vystřílel výhru Vancouveru. Voráček přišel o bodovou sérii

8:01aktualizováno  8:31
NEW YORK - Český útočník Radim Vrbata přispěl dvěma góly ve středečním utkání NHL k výhře Vancouveru 5:4 na ledě Edmontonu a stal se druhou hvězdou zápasu.

Český útočník Radim Vrbata skóroval v zápase proti Edmontonu hned dvakrát foto: ČTK

Naopak Jakub Voráček vyšel podruhé sezoně bodově naprázdno, když s Philadelphií prohrál na ledě New Yorku Rangers 0:2. Kladenský odchovanec nevyužil možnost vrátit se na vedoucí místo v produktivitě soutěže, v níž ho o den dříve přeskočil Sidney Crosby.

Vrbata vstřelil obě branky v prostřední třetině a pokaždé skóroval bezprostředně po vhazování. Nejprve propálil gólmana z pravé strany bombou pod horní tyčku a zvýšil na 2:0. Později se prosadil střelou zápěstím zleva přes stínící hráče a vrátil týmu vedení 4:3. Mladoboleslavský rodák má na kontě osm gólů a s Jiřím Tlustým je nejlepším českým střelcem v soutěži.

„Nehráli jsme dost dobře na to, abychom vyhráli. Je to v posledních zápasech pořád to samé. Nepodáváme vyrovnané výkony a nejsme teď schopni na svou stranu strhnout vyrovnané zápasy,“ uvedl Boyd Gordon za domácí, kteří proti Vancouveru neustále dotahovali ztrátu a prohráli čtvrtý zápas za sebou. Chvíli to vypadalo, že si Oilers vynutí i prodloužení, ale gól deset sekund před třetí sirénou nebyl uznán kvůli kopnutí bruslí.

„Pravidla hovoří jasně, bylo to správné rozhodnutí,“ reagoval gólman Vancouveru Ryan Miller, jenž vylepšil svoji bilanci proti Oilers na 11:0.

Jedná se v NHL o aktuálně nejdelší sérii. „Ale inkasoval jsem dnes hodně branek. Musím být lepší, ať z toho není drama do závěrečných sekund,“ dodal Miller.

Sestřih z utkání Edmonton - Vancouver

Voráček přišel o sérii deseti zápasů, v nichž bodoval, byť byl střelecky nejaktivnějším hráčem Flyers. Vyslal celkem pět pokusů na branku Cama Talbota, jenž si připsal celkem 31 zákroků a vychytal v pátém startu sezony první výhru.

„Nebylo pro mě jednoduché žít s vědomím, že jsem týmu dosud mnoho nepomohl. Proto je pro mě dnešní vítězství velmi důležité,“ řekl Talbot, náhradník Henrika Lundqvista a první hvězda zápasu. O góly se postarali v první třetině Kevin Klein a ve druhé Rick Nash.

„Od začátku utkání až do konce jsme dobře nebruslili, nebojovali jsme. Nebyl to z naší strany vůbec dobrý zápas,“ uvedl kouč Flyers Craig Berube. Do šatny přišel týmu vyčinit i generální manažer týmu Ron Hextall. „Jsem z našeho výkonu zklamaný, nebyli jsme dostatečně hladoví po vítězství. To mě trápí,“ podotkl Hextall, jehož svěřenci prohráli potřetí v řadě.

Výsledky NHL

NY Rangers - Philadelphia 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 6. Klein, 28. Nash. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Nash (oba NY Rangers), 3. Mason (Philadelphia).

Edmonton - Vancouver 4:5 (0:1, 3:3, 1:1)

Branky: 25. Pinizzotto, 32. Purcell, 32. Gordon, 47. Ference - 23. a 38. Vrbata, 16. Hansen, 30. Higgins, 52. Y. Weber. Střely na branku: 32:31. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin, 2. Vrbata (oba Vancouver),3. Pinizzotto (Edmonton).