Vrbata byl u dvou branek Phoenixu, Tlustý přispěl k výhře Caroliny

7:10aktualizováno  7:20
NEW YORK - Hokejový útočník Radim Vrbata se v utkání NHL podílel gólem a asistencí na kanonádě Phoenixu, který zvítězil 6:2 na ledě Edmontonu. Vrbata se tak zapsal do statistik v pátém utkání za sebou a s 24 body je nejproduktivnějším českým hráčem v zámořské soutěži.

Hokejista Phoenixu Coyotes Radim Vrbata foto: ČTK

Dvaatřicetiletý rodák z Mladé Boleslavi, který byl zvolen druhou hvězdou utkání, nejprve ve 4. minutě přihrál na úvodní gól zápasu. Střelecky se pak prosadil ve 27. minutě, kdy si najel mezi kruhy na přihrávku Mika Ribeira a svou devátou trefou v sezoně poslal "Kojoty" do vedení 2:1, které za 58 sekund navýšil Shane Doan.

Sestřih utkání Edmonton - Phoenix

Domácí Oilers sice v poslední minutě druhé třetině snížili, když se po přihrávce Aleše Hemského prosadil v přesilovce David Perron, v závěrečné dvacetiminutovce ale hosté potvrdili svůj triumf dalšími třemi góly.

Počtvrté v sezoně skóroval útočník Jiří Tlustý a přispěl tak k výhře Caroliny 4:1 ve Washingtonu. Hurricanes rozhodli zápas třemi góly ve druhé třetině, přičemž Tlustý ve 36. minutě po přihrávce Radka Dvořáka zvyšoval vedení hostů na 4:0.

Desátý zápas za sebou odchytal v úterý Marek Mazanec v brance Nashvillu, porážce s Vancouverem 1:3 však nezabránil. Dvaadvacetiletý gólman poprvé po osmi utkáních inkasoval více než dva góly a s 30 zákroky byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Výsledky NHL

Toronto - San Jose 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Branky: 23. Raymond, 30. Kessel - 11. Brown, 15. J. Thornton, 37. Stuart, 59. Couture. Střely na branku: 30:41. Diváci: 19.360.

NY Islanders - Pittsburgh 2:3p (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 10. a 13. Okposo - 49. a 64. Crosby, 40. Neal. Střely na branku: 23:34. Diváci: 13.915.

Washington - Carolina 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Branky: 47. Green - 11. a 32. Skinner, 35. Sekera, 36. Tlustý (Dvořák). Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.506.

Columbus - Tampa Bay 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 25. Foligno. Střely na branku: 21:26. Diváci: 10.223.

Chicago - Dallas 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)

Branky: 30. Sharp, 37. Leddy, 38. Oduya - 14. Nichuškin, 19. Chiasson, 24. E. Cole, 44. Roussel z trest. střílení. Střely na branku: 50:18. Diváci: 21.411.

Nashville - Vancouver 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 36. Wilson - 48. a 55. Kesler, 36. Richardson. Marek Mazanec odchytal za Nashville 58 minut, z 33 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 31:33. Diváci: 15.330.

Edmonton - Phoenix 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)

Branky: 10. a 40. Perron (na druhou Hemský) - 4. Boedker (Vrbata), 27. Vrbata, 28. Doan, 45. Ribeiro, 50. Yandle, 51. Moss. Střely na branku: 33:33. Diváci: 16.839.

Florida - Ottawa 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)

Branky: 7. Huberdeau (Fleischmann), 9. Campbell - 11. Corvo, 19. Condra, 40. Greening, 52. Ryan. Střely na branku: 32:45. Diváci: 10.074.

Anaheim - Los Angeles 2:3sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 28. Getzlaf, 43. Perry - 28. Carter, 46. Brown, rozh. nájezd King. Střely na branku: 28:51. Diváci: 17.294.