Vrbata pomohl k výhře Vancouveru, brankář Mrázek nedochytal zápas

7:28aktualizováno  9:55
NEW YORK - Radim Vrbata přispěl ve středečním utkání NHL jednou asistencí k výhře Vancouveru 5:4 v prodloužení na ledě Chicaga. Český útočník tak prodloužil svou bodovou sérii na sedm zápasů, v nichž dohromady získal osm bodů za dva góly a šest přihrávek.

Brankář Vancouveru Eddie Lack (31) ve třetí třetině vyráží puk z brány v zápase proti Chicagu. foto: ČTK

Vrbata se podílel hned na prvním gólu Canucks ve 25. minutě, kdy součástí rychlé kombinace v útočném pásmu, kterou zakončil Linden Vey. Vyrovnal tak na 1:1 poté, co domácí Blackhawks skórovali po 57 sekundách druhé třetiny. Na jejím konci už Vancouver vedl 3:1 a ještě dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby 4:2.

Pak však při Vrbatově vyloučení za hrubost snížil v přesilovce Brandon Saad a 55 sekund před třetí sirénou vyrovnal svou druhou trefou v utkání slovenský kanonýr Marián Hossa.

Asistenci u jeho gólu si připsal český obránce Michal Rozsíval. Nakonec však Canucks přece jenom dotáhli zápas do vítězného konce, když po 80 sekundách prodloužení podruhé v utkání skóroval Daniel Sedin.

„Myslím, že jsme podali dobrý výkon,“ radoval se švédský útočník. „Ve třetí třetině jsme sice umožnili domácím dostat se zpátky do zápasu, ale až do konce jsme se drželi našeho plánu. A nakonec máme, co jsme potřebovali, tedy dva body,“ dodal Sedin.

Sestřih z utkání Chicago - Vancouver

Smolný večer prožil brankář Petr Mrázek, který po třech vyhraných zápasech v řadě, v nichž celkově pustil jen dva góly, nedochytal zápas v Pittsburghu, kde jeho Detroit prohrál 1:4.

Český gólman inkasoval během 28 minut čtyři góly ze 17 střel a po druhé třetině ho v brance nahradil uzdravený Jimmy Howard, který kvůli zranění třísel nechytal od 10. ledna.

„Prohráli jsme, takže jsem samozřejmě zklamaný,“ konstatoval Mrázek, jenž během Howardovy absence zaujal pevné místo v brance Red Wings a vychytal devět výher z deseti zápasů.

„Všechny čtyři góly by se daly nějak chytit, ale soupeř to pokaždé udělal skvěle. To je hokej. Někdy máte štěstí a všechny puky vás trefují, někdy padají za vaše záda a vy s tím nemůžete nic udělat,“ dodal Mrázek.

Gólem a asistencí se na výhře Penguins podílel Blake Comeau, který se vrátil do sestavy po dvaceti vynechaných zápasech. „Ve formaci s Hörnqvistem a Malkinem předvedl skvělý výkon. Celá lajna hrála dobře, oživil ji,“ pochválil útočníka trenér Mike Johnston.

Sestřih z utkání Pittsburgh - Detroit

Třetí porážku v řadě a pátou z posledních šesti zápasů utrpěli hokejisté San Jose, kteří podlehli Washingtonu 4:5 v prodloužení. V divoké přestřelce byli po první třetině ve vedení hosté, Brent Burns ale hned v úvodní minutě druhého dějství dvěma góly v rozmezí 22 sekund otočil skóre ve prospěch domácích.

Ve třetí třetině zase předvedli obrat z 3:2 na 3:4 Capitals, ovšem už za 63 sekund Sharks znovu vyrovnali. Nakonec se ale radovali hráči Washingtonu, o jejich vítězství rozhodl pohotovou dorážkou ve třetí minutě nastaveného času Joel Ward.

Český útočník ve službách San Jose Tomáš Hertl se během necelých třinácti odehraných minut neprosadil a odešel z utkání podruhé za sebou s bilancí -2, jelikož byl na ledě u dvou inkasovaných gólů.

Výsledky NHL

Pittsburgh - Detroit 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky: 2. Hornqvist, 13. Comeau, 24. Perron, 28. Spaling - 34. Weiss. Petr Mrázek odchytal za Detroit 40 minut, ze 17 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 76,5 procenta. Střely na branku: 21:24. Diváci: 18.580. Hvězdy utkání: 1. Comeau, 2. Hornqvist, 3. Spaling (všichni Pittsburgh).

Chicago - Vancouver 4:5p (0:0, 1:3, 3:1 - 0:1)

Branky: 53. a 60. Marián Hossa (na druhou Rozsíval), 21. P. Kane, 58. Saad - 56. a 62. D. Sedin, 25. Vey (Vrbata), 27. Horvat, 32. Kassian. Střely na branku: 41:36. Diváci: 21.346. Hvězdy utkání: 1. D. Sedin (Vancouver), 2. Hossa, 3. P. Kane (oba Chicago).

San Jose - Washington 4:5p (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 21. a 21. Burns, 35. Couture, 55. J. Thornton - 16. a 52. Beagle, 27. Brouwer, 54. Carlson, 63. Ward. Střely na branku: 30:33. Diváci: 16.956. Hvězdy utkání: 1. Beagle (Washington), 2. Burns (San Jose), 3. Carlson (Washington).