Vrbata dal dvě branky, utkání pod širým nebem ovládl Edmonton

7:45
NEW YORK - Dvě branky českého útočníka Radim Vrbata nestačily hokejistům Arizony v nedělním utkání NHL k bodovému zisku a na ledě New Yorku Rangers prohráli 2:3. Mladoboleslavský rodák, který skóroval ve druhém zápase za sebou a je nejproduktivnějším hráčem týmu, byl vyhlášen druhou hvězdou duelu.

Radim Vrbata slaví úspěšnou akce se svými spoluhráči foto: ČTK

Vrbata otevřel skóre už po 33 sekundách hry pohotovou tečí a v závěru prostřední třetiny přesnou střelou z mezikruží vyrovnal na 2:2. Nerozhodný stav ale vydržel jen do 42. minuty, v níž Dan Girardi využil toho, že soupeř ještě není po střídání přesně zformovaný a z pravé strany prostřelil gólmana Louise Dominguea. Arizona tak po úvodní výhře ztratila čtvrtý zápas v řadě a je v soutěži poslední.

Radim Vrbata slaví gól se svými spoluhráči
Zklamaný gólman Henrik Lundqvist v dresu New York Rangers po inkasovaní gólu od...

Utkání pod širým nebem si ve Winnipegu podmanil brankář Edmontonu Cam Talbot, který zneškodnil všech 31 střel a tým dovedl k výhře 3:0. Hosté vstřelili všechny branky v rozmezí 30. až 38. minuty, kdy se postupně trefili Mark Letestu, Darnell Nurse a Zack Kassian. Oilers, kteří patřili v předcházejících sezonách k nejslabším v NHL, jsou s deseti body překvapivým lídrem soutěže.