Vrbata dal dva góly, Jágr uspěchal návrat

7:22
NEW YORK - Radim Vrbata potvrdil v NHL střeleckou formu a dvěma góly zařídil Phoenixu výhru 4:2 nad Anaheimem. V posledních 11 utkáních dal deset branek. Český hokejista, který v létě podepsal s týmem novou tříletou smlouvu na devět miliónů, se po slabším startu do sezony rozstřílel a v posledních jedenácti utkáních dal deset branek.

Český hokejista Jaromír Jágr návrat po zranění úspěchal a zápas Philadelphie v NHL nedohrál foto: ČTK

V úvodních osmi utkáních zaznamenal třicetiletý útočník jen tři body, v následujících dvanácti ale svou bilanci rozšířil o deset gólů a pět asistencí. Proto se po zápase kolem něho shlukli zámořští novináři a ptali se na tajemství jeho střelecké formy. "Raději bych mluvil o něčem jiném. Nechci na to moc myslet. Prosím," odvětil Vrbata.

"Do každého zápasu jdu stejně a chci hrát svou hru. Někdy to jde a někdy ne. A když se daří, snažíte se to udržet, co nejdéle. Doufám, že v tom budu pokračovat v dalších zápasech," uvedl Vrbata, který za poslední měsíc zažil čtyři dvougólové zápasy.

Hlavní hvězdou zápasu se ve středu stal i floridský útočník Tomáš Fleischmann, jenž dvěma krásnými asistencemi přispěl k výhře 2:1 nad New York Rangers a upevnil si pozici nejproduktivnějšího českého hráče v NHL. V prvním případě na sebe Fleischmann strhl drzým průnikem pozornost tří protivníků a z volného prostoru těžil Jason Garrison. Při druhé gólové situaci český útočník rychlou kličkou obelstil obránce a předložil puk skórujícímu Krisi Versteegovi.

To Jaromír Jágr řešil jiné starosti. Po dvouzápasové přestávce vynucené problémy s tříslem v NHL na ledě dlouho nepobyl. Zranění si obnovil v úvodu druhé třetiny středečního utkání Philadelphie s New York Islanders a bude muset opět několik zápasů vynechat.

"Nestalo se nic, prostě jsem uspěchal návrat," řekl po utkání devětatřicetiletý útočník. Dodal, že zatím neví, jak dlouho bude mimo hru. Pak Jágr zmizel v šatně. Zámořská média později přinesla informaci, že Jágr hodlá vynechat jak páteční utkání v Montrealu, tak sobotní zápas proti svému bývalému klubu New York Rangers.

První třetinu zápasu s Islanders Jágr podle vlastních slov odehrál bez problémů a bolesti. "Ve druhé třetině jsem se ale během přesilovky hnal za pukem. Byl jsem ve špatné pozici a tříslo jsem moc natáhl. Znovu jsem se zranil. Zase jsem si natáhl stejný sval," řekl stanici CSN Philadelphia.

Jágr se zranil minulý týden v utkání proti Phoenixu, z něhož odstoupil už po čtyřech minutách. "Vracel jsem se a snažil jsem se dostihnout soupeře na modré čáře. Chtěl jsem rychle změnit směr, ale najednou jsem věděl, že něco není v pořádku," řekl pak.

Kvůli zranění vynechal sobotní zápas ve Winnipegu i pondělní utkání proti Carolině. "Když člověk v mém věku ztratí jeden zápas, je to jako kdyby ztratil jeden rok života," řekl v nadsázce americkým novinářům Jágr, jenž se do NHL vrátil po třech letech v ruském Omsku a zařadil se k oporám Philadelphie. Zranění tradičně léčil akupunkturou.

Proti Islanders nakonec hvězdný útočník, který dosud v letošní sezoně NHL získal 17 bodů, odehrál deset střídání a na ledě pobyl sedm minut a 52 sekund. Pak se na začátku druhé třetiny po krátké rozmluvě s fyzioterapeutem Jimem McCrossinem odebral do šaten.

Flyers zápas i bez českého útočníka dotáhli k úspěšnému konci, když v prodloužení Danny Briere svým druhým gólem v utkání rozhodl o vítězství 4:3. Philadelphia znovu uspěla po předchozích prohrách s Winnipegem a Carolinou.

Výsledky NHL

Buffalo - Boston 3:4sn (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Ehrhoff, 16. Vanek, 32. Brennan - 24. Seguin, 36. Marchand, 44. Chára (KREJČÍ), rozhodující nájezd Pouilot. Střely na branku: 34:39. Diváci: 18.690.

New Jersey - Columbus 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 25. Zubrus (ELIÁŠ), rozhodující nájezd Kovalčuk - 47. Boll (PROSPAL). Střely na branku: 24:36. Diváci: 15.585.

NY Islanders - Philadelphia 3:4p (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 1. a 11. Okposo, 19. Grabner - 55. a 63. Briere, 1. Meszároš, 26. Hartnell (VORÁČEK). Střely na branku: 32:33. Diváci: 11.086.

Pittsburgh - St. Louis 2:3p (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 44. Sullivan, 55. J. Neal - 6. Nichol, 51. Langenbrunner, 65. Pietrangelo (SOBOTKA). Střely na branku: 33:43. Diváci: 18.583.

Washington - Winnipeg 4:3p (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 14. a 62. Chimera, 6. Sjomin, 24. Bäckström - 14. Ladd, 17. Wellwood, 53. Little. Brankář TOMÁŠ VOKOUN odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 88 procenta. Brankář ONDŘEJ PAVELEC odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 89,19 procenta. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.506.

Carolina - Montreal 3:4sn (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 1. TLUSTÝ, 6. A. Stewart, 44. Sutter (TLUSTÝ) - 30. Eller, 41. Cammalleri, 45. Moen, rozhodující nájezd Gionta. Střely na branku: 33:34. Diváci: 14.862.

Detroit - Calgary 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Branky: 7. a 43. Holmström (na první HUDLER), 28. I. White, 53. Dacjuk, 54. Filppula (HUDLER) - 21. a 46. O. Jokinen, 23. Morrison. Střely na branku: 30:22. Diváci: 20.066.

Florida - NY Rangers 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 11. Garrison (FLEISCHMANN), 22. Versteeg (FLEISCHMANN) - 25. Stepan. Střely na branku: 30:28. Diváci: 17.461.

Minnesota - Nashville 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Branky: 42. Heatley, 50. Brodziak, 54. Clutterbuck - 6. Tootoo, 54. Suter (ERAT). Střely na branku: 30:25. Diváci: 16.981.

Dallas - Los Angeles 3:2p (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 43. Benn (DVOŘÁK), 60. Eriksson, 63. Ott - 25. M. Richards, 26. Westgarth. Střely na branku: 38:24. Diváci: 11.779.

Phoenix - Anaheim 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 17. a 38. VRBATA (na první HANZAL), 14. Yandle, 45. Ekman -Larsson - 6. S. Koivu, 54. Perry. Střely na branku: 29:21. Diváci: 9124.

Colorado - Vancouver 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 18. Malhotra, 28. Burrows, 60. Kesler. Střely na branku: 24:29. Diváci: 15.538.

San Jose - Chicago 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 38. Demers. Střely na branku: 21:34. Diváci: 17.562.