NHL: Vrána skóroval dvakrát a stal se hvězdou zápasu, překonal osobní rekord v počtu střelených branek

7:40
NEW YORK - Útočník Jakub Vrána zařídil v úterním utkání NHL dvěma góly a přihrávkou výhru Washingtonu 5:3 nad Philadelphií a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Na straně poražených si připsal Jakub Voráček gól a dvě asistence.

Vrána skóroval dvakrát a stal se hvězdou zápasu. foto: ČTK

Washington rozhodl třemi góly v rozmezí 30. až 32. minuty, přičemž po trefách Vrány odskočili z 2:1 na 4:1. Český útočník zaznamenal tři body v jednom utkání NHL podruhé v kariéře. Stejný kousek se mu povedl ještě loni v květnu v play off proti Pittsburghu. Dvaadvacetiletý pražský rodák překonal osobní rekord v počtu vstřelených branek v základní části. Na kontě má čtrnáct gólů, minulou sezonu jich dal o jeden méně.

Útočník Jakub Vrána (13) za Washington Capitals.
Útočník Jakub Vrána zařídil v úterním utkání NHL dvěma góly a přihrávkou výhru...

Obránce Philadelphie Radko Gudas se úvodu třetí třetiny popral s Devantem Smith-Pellym, kterého na konci souboje povalil na led. Zabojovali i Flyers a v 57. a 60. minutě po přihrávkách Voráčka zápas zdramatizovali, ale osmou prohru v řadě neodvrátili. Philadelphie ještě vyrovnala rekord NHL, když v této sezony nasadila do hry už sedmého gólmana.