14. května 2018 7:48 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Vrána přihrál na vítězný gól, Washington opět uspěl na ledě Tampy

Hokejisté slaví vítězství Washingtonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejisté slaví vítězství Washingtonu. | foto: Reuters

TAMPA BAY Hokejový útočník Jakub Vrána asistoval u vítězné branky Washingtonu, který vyhrál na ledě Tampy Bay 6:2 a ve finále Východní konference NHL vede 2:0. Hlavními strůjci druhé bodu Capitals byli ale útočníci Jevgenij Kuzněcov a Lars Eller, kteří zaznamenali shodnou bilanci gólu a dvou přihrávek. Alexandr Ovečkin a Tom Wilson si připsali branku a asistenci.

Washington sice tečí Wilsona vedl už po 28 sekundách, ale ještě v první třetině domácí dvěma využitými přesilovými hrami otočili. U obou gólů figuroval Steven Stamkos. Nejdříve jeho zblokovanou střelu dorazil Brayden Point, podruhé už ranou z levého kruhu skóroval sám.

Hokejisté Washingtonu po výhře nad Tampa Bay
Hokejisté Washingtonu po zápase s Tampa Bay

Hostům vyšel nástup i do druhé třetiny a z přečíslení dva na jednoho vyrovnal Devante Smith-Pelly. Rozhodující údery zasadil Washington v rozmezí 39. až 44. minuty, kdy se prosadil třikrát. Gól na 3:2 připravil Vrána, jehož pas z rohu kluziště usměrnil do branky Eller. Tři sekundy před koncem prostřední části zvýšil vedení týmu Kuzněcov, který přihrával před branku ze stejného místa jako Vrána, a domácí bek Ryan McDonagh si puk srazil do vlastní sítě. hokejV závěrečné třetině hosté opět využili brejk dva na jednoho a po přihrávce Kuzněcova přidal pátý gól Ovečkin. Výhru Capitals zpečetil Brett Connolly střelou z levého kruhu přes obránce. Tampa Bay tak doma prohrála i podruhé, ale hráči Washingtonu dobře vědí, jaké to je. Ve stejné situaci byli v prvním kole v sérii s Columbusem a poté čtyřikrát za sebou vyhráli.

Tampa Bay - Washington 2:6

Branky: 8. Point: 11. Stamkos - 1. Wilson, 23. Smith-Pelly, 39. Eller (Vrána), 40. Kuzněcov, 44. Ovečkin, 53. Connolly. Střely na branku: 35:37. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Eller, 3. Ovečkin (všichni Washington). Třetiny: 2:1, 0:3, 0:2. Stav série: 0:2.