Vrána dal dva góly, Washington přesto prohrál. Rittich byl v divoké přestřelce střídán

8:57
New York - Útočník Jakub Vrána vstřelil podruhé ve své kariéře v NHL dvě branky, kterými ale neodvrátil prohru Washingtonu 3:5 ve Vegas. David Rittich byl poprvé v sezoně střídán. Český gólman pustil na ledě Columbusu v úvodní třetině tři góly ze 14 střel a po přestávce ho nahradil Mike Smith. Jihlavský rodák si ale porážku nepřipsal, protože Calgary zápas otočilo z 1:4 a vyhrálo málo vídaným výsledkem 9:6.

Jakub Vrána (vpravo) slaví se svým spoluhráčem Brettem Connollym gól vstřelený v první třetině utkání. foto: ČTK/AP

Vrána vyrovnával na 1:1 a 3:3. Nejdříve český útočník dostal v přečíslení dva na jednoho ideální přihrávku od Bretta Connollyho a skóroval střelou do odkryté branky. Podruhé se pražský rodák prosadil z mezikruží střelou bez přípravy. Vegas ale kontrovali v předposlední minutě. Reprízu posledního finále NHL rozhodl Nate Schmidt, který poté zpečetil výhru gólem při powerplay.

Smith, který nahradil Ritticha, inkasoval už po 49 sekundách gól na 1:4, ale Calgary ještě ve druhé třetině otočilo skóre na 6:5 a nakonec vstřelilo poprvé od roku 2011 devět branek. Obrat řídili Johnny Gaudreau a Sean Monahan, kteří si připsali shodně dva góly a dvě přihrávky. Domácím nestačil hattrick Cama Atkinsona.