Voráčkův 200. gól v NHL na výhru nestačil, radoval se Rittich. Trefil se i Vrána

21:55
philadelphia - Jakub Voráček překonal Davida Ritticha, vstřelil 200. gól v NHL a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, hokejisté Philadelphie ale doma s Calgary prohráli 2:3 po samostatných nájezdech.

David Rittich vychytal výhru ve Philadelphii. foto: Reuters

Simon přispěl Pittsburghu přihrávkou k výhře 4:1 nad New Jersey

Skóroval také Jakub Vrána z Washingtonu, jenž v domácím utkání s Vancouverem rovněž otevřel skóre. Capitals nakonec prohráli 1:2 po nájezdech.

Voráček se v listopadu střelecky prosadil poprvé, předtím vyšel ve 12 zápasech naprázdno.

Český útočník se ve 34. minutě vrhl za ležícím pukem do brankoviště a poslal ho do sítě za Rittichova záda. Hranice 200 gólů v elitní zámořské lize dosáhl jako 18. český hokejista v historii.

Calgary dokázalo v třetí třetině dvakrát vyrovnat a v nájezdech mu zajistil bod navíc Matthew Tkachuk. Rittich si ve hře připsal 36 zákroků a v nájezdech na něj nevyzrál ani jeden ze tří střelců Flyers.

Vrána dal jedenáctý gól v sezoně, z českých hráčů je lepší jen lídr střeleckého pořadí celé ligy David Pastrňák z Bostonu.

Ve třetí minutě se nehlídaný český útočník dostal k puku v kruhu pro vhazování a prudkou střelou bez přípravy překonal Jacoba Markströma.

Vrána mohl přidat i další gól, ale puk z brankové čáry za gólmanem Canucks vyškrábl vracející se zadák Tyler Myers.

Vancouver ještě v úvodní třetině vyrovnal a v nájezdech byl jediným úspěšným střelcem Bo Horvat. Rozhodl v sedmé sérii, Vrána předtím nedokázal skórovat ze čtvrtého nájezdu Capitals.