Voráčkovi Flyers prohráli podesáté v řadě, velkou zásluhu na tom má Pastrňák

22:00aktualizováno  3. prosince 7:27
PHILADELPHIA - Souboj nejproduktivnějších českých hokejistů v této sezoně NHL vyzněl jasně pro Davida Pastrňáka. Útočník Bostonu se podepsal gólem a asistencí pod vítězství 3:0 na ledě Philadelphie, v jejímž dresu vyšel naprázdno i Jakub Voráček. Flyers prohráli už desátý zápas v řadě.

David Pastrňák si připsal gól a přihrávku. foto: Reuters

NHL: Sobotka si při porážce St. Louis připsal tři minusové body

Voráček s 30 kanadskými body dál vládne českým hráčům v soutěži, Pastrňák se mu s bilancí 13+10 přiblížil na sedm bodů.

Boston prožívá na rozdíl od svého soupeře vydařené období a připsal si šesté vítězství z posledních sedmi zápasů.

Vykročil za ním v 15. minutě, kdy otevřel skóre po samostatném úniku Ryan Spooner a ve svém teprve devátém utkání v sezoně vstřelil první gól.

Na 2:0 zvýšil ve druhé třetině Pastrňák, kterému hned po vhazování nabil na střelu Brad Marchand.

David Pastrňák a Charlie McAvoy po gólu od Edmontonu.
Hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu bodoval potřetí v řadě.

V 31. minutě si spolupráci zopakovali a tentokrát po přihrávce Charlieho McAvoye skóroval Marchand, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Druhou hvězdou se stal Pastrňák a třetí brankář Tukka Rask, který udržel čisté konto i díky tomu, že domácím nebyl v závěru druhé třetiny uznán gól Claudea Girouxe po úspěšném protestu střídačky Bostonu.

Rask potřeboval na první nulu v ročníku 28 zákroků.

Faksa se trefil potřetí v řadě, Mrázek dostal pět gólů

Hokejový útočník Radek Faksa z Dallasu se trefil potřetí v řadě a pomohl k vítězství nad Chicagem 3:2 po samostatných nájezdech.

Brankáře Petra Mrázka z Detroitu po pěti inkasovaných gólech nahradil v brankovišti Jimmy Howard, Red Wings si z Montrealu odvezli debakl 1:10. Přihrávkou se na výhře domácích podílel Tomáš Plekanec.

Ondřej Palát z Tampy Bay pomohl dvěma asistencemi k výhře 5:2 nad San Jose. Vladimír Sobotka asistoval u jediné trefy St. Louis, které podlehlo Minnesotě 1:2 v prodloužení.

Třiadvacetiletý Faksa nejdříve proti Vegas zaznamenal hattrick a poté v souboji s Chicagem gól a asistenci. V odvetě s Blackhawks se prosadil v 33. minutě, kdy mu Remi Elie přihrál mezi kruhy a Faksa střelou z první překonal Antona Forsberga.

Opavský rodák vstřelil desátý gól v sezoně a posunul Stars do vedení 2:1, ale hosté do konce druhé třetiny vyrovnali. V samostatných nájezdech rozhodl o bodu navíc pro Dallas ruský útočník Alexandr Radulov.

Mrázek strávil ve hře 33:43 minut, než ho z branky vyhnal Charles Hudon, jenž upravoval už na 5:0 pro Canadiens. Pětadvacetiletý gólman pochytal 20 střel a úspěšnost zákroků měl 80 procent.

Forvard Paul Byron nastřílel hattrick, Alex Galchenyuk čtyřikrát asistoval. Montreal vyhrál páté utkání v řadě, naopak Detroit prohrál posedmé za sebou.

Philadelphia - Boston 0:3,

VÝSLEDKY NHL:

Philadelphia - Boston 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 15. Spooner, 27. Pastrňák, 31. Marchand (Pastrňák). Střely na branku: 28:27. Diváci: 19.274. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Pastrňák, 3. T. Rask (všichni Boston).

Minnesota - St. Louis 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 5. Suter, 61. Dumba - 38. Berglund (Sobotka). Střely na branku: 25:42. Diváci: 19.107. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Dumba (oba Minnesota), 3. Allen (St. Louis).

Vancouver - Toronto 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Markus Granlund, 12. Edler - 58. J. van Riemsdyk. Střely na branku: 26:36. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Edler (oba Vancouver), 3. Rielly (Toronto).

Montreal - Detroit 10:1 (2:0, 4:0, 4:1)
Branky: 6., 22. a 36. P. Byron, 6. Deslauriers, 25. De la Rose, 34. Hudon, 42. Gallagher, 47. Jordie Benn, 52. Carr, 57. A. Shaw - 50. Glendening. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 33:43 minuty, z 25 střel inkasoval pětkrát a úspěšnost zákroků měl 80 procent. Střely na branku: 34:23. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. P. Byron, 2. Deslauriers, 3. Galchenyuk (všichni Montreal).

Tampa Bay - San Jose 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)
Branky: 21. a 56. Kučerov (na první Palát), 42. a 46. T. Johnson (na první Palát), 52. Conacher - 17. Goodrow, 54. Braun. Střely na branku: 43:27. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. T. Johnson, 2. Kučerov, 3. Palát (všichni Tampa Bay).

Washington - Columbus 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 2. Connolly, 3. Chiasson, 40. Ovečkin, 42. Kuzněcov - 24. Panarin, 37. Calvert, 57. Werenski. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. J. Carlson, 3. Connolly (všichni Washington).

Arizona - New Jersey 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 1. Demers, 20. Stepan, 38. Martinook, 53. Goligoski, 54. D. Strome. Střely na branku: 27:27. Diváci: 14.388. Hvězdy zápasu: 1. Wedgewood, 2. Stepan, 3. D. Strome (všichni Arizona).

Nashville - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 29. a rozhodující sam. nájezd Fiala, 52. Järnkrok - 33. Henrique, 46. Fowler. Střely na branku: 35:35. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Järnkrok, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).

Carolina - Florida 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 15. E. Lindholm, 49. Skinner, 65. Hanifin - 45. Bjugstad, 59. Barkov. Střely na branku: 47:39. Diváci: 14.246. Hvězdy zápasu: 1. Hanifin, 2. Skinner, 3. C. Ward (všichni Carolina).

Dallas - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. a rozhodující sam. nájezd A. Radulov, 33. Faksa - 9. Franson, 40. Saad. Střely na branku: 35:34. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Bishop (Dallas), 2. A. Forsberg (Chicago), 3. A. Radulov (Dallas).

Pittsburgh - Buffalo 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 19. Malkin, 26. Hagelin, 40. Hörnqvist, 54. Kessel, 59. Crosby - 52. Pominville. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.582. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Jarry, 3. Hörnqvist (všichni Pittsburgh).

Calgary - Edmonton 5:7 (1:3, 0:2, 4:2)
Branky: 46. a 52. S. Bennett, 17. Frolík, 49. Ferland, 53. J. Gaudreau - 11. a 15. Puljujärvi, 18. Khaira, 24. Letestu, 40. Lucic, 42. Maroon, 59. Nugent-Hopkins. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 20 minut, z šesti střel inkasoval dvakrát a úspěšnost zákroků měl 66,7 procenta. Střely na branku: 34:33. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. S. Bennett (Calgary), 2. Puljujärvi (Edmonton), 3. J. Gaudreau (Calgary).