Voráček získal dvě asistence. Vede produktivitu českých hráčů

7:18aktualizováno  7:31
NEW YORK - Hokejový útočník Jakub Voráček se ve středečním utkání NHL podepsal dvěma asistencemi pod výhru Philadelphie 5:3 v Pittsburghu. Kladenský odchovanec v obou případech získal kotouč u hrazení, přihrál ho Claudeu Girouxovi, jenž našel skórujícího hráče. Voráček se tím dostal do čela produktivity českých hokejistů, má na kontě dvě branky a sedm přihrávek.

Jakub Voráček, Claude Giroux a Mark Streit se radují z vítězného gólu. foto: ČTK

Hokejisté Washingtonu prohráli na ledě Edmontonu 2:3 a poprvé v sezoně nebodovali. Základ úspěchu domácích bylo ubránění kanonýra Alexandra Ovečkina. Capitals brankami obránců Johna Carlsona a Mikea Greena reagovali na úvodní gól soupeře, ale Oilers v prostřední třetině dvěma góly zápas otočili a těsné vedení i přes střeleckou převahu hostí (34:20) udrželi.

VÝSLEDKY NHL

Edmonton - Washington 3:2,

Pittsburgh - Philadelphia 3:5,

Anaheim - Buffalo 4:1,

utkání Ottawa - Toronto bylo odloženo

Pramen: ČTK

Podruhé v sezoně dostal šanci chytat Michal Neuvirth, který s Buffalem prohrál v Anaheimu 1:4. Český brankář kryl 30 z 33 střel a na ledě nejlepšího týmu Západní konference dlouho živil naději Sabres na bodový zisk. Ještě v 57. minutě byl stav jen o gól, ale pak Corey Perry dvěma zásahy zkompletoval hattrick. Kanadský útočník uzavřel skóre trefou při power play do prázdné branky.

Kvůli útoku střelce v Ottawě byl odvolán zápas mezi domácími Senators a Torontem. Na všech třech stadionech, kde se ve středu NHL hrála, vyjádřili kanadské metropoli podporu minutou ticha, nebo zpěvem kanadské hymny.

Maskovaný střelec vyzbrojený útočnou puškou ve středu kolem poledne místního času (večer SELČ) nejprve smrtelně zranil vojáka držícího stráž u válečného památníku. Poté se strhla divoká přestřelka i v nedaleké budově parlamentu, kde v té chvíli zasedala vláda. Ozbrojeného muže tam usmrtil člen čestné stráže.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...