Voráček zastoupil zraněného Jágra. Philadelphia dál vítězí

12:42
NEW YORK - Útočník Jakub Voráček přispěl v pátečním utkání NHL gólem a asistencí k výhře hokejistů Philadelphie 3:1 nad Montrealem a stal se druhou hvězdou zápasu. Flyers rozhodli o svém vítězství v rozmezí 34. až 40. minuty, kdy otočili skóre z 0:1 třemi góly.

Hráči Philadelphie slaví. Zleva: Jakub Voráček, Claude Giroux a Scott Hartnell foto: Reuters

Rozdílovou branku vstřelil právě Voráček, který se prosadil nekompromisní střelou z levého kruhu. Zbývající dvě trefy dal Claude Giroux. Jaromír Jágr kvůli potížím s třísly nenastoupil.

"Nebyli jsme připraveni, nesoustředili jsme se na zápas od úvodní minuty. Nevím, kde hledat příčinu," komentoval špatný vstup do utkání Giroux, který je i díky spolupráci s Jágrem na druhém místě produktivity NHL. "Celkově si myslím, že doma od začátku sezony nehrajeme tak dobře, jak bychom si představovali. Ve druhé a třetí třetině už jsme ale hráli, jak bychom měli," dodal Giroux.

Philadelphia - Montreal

Rovněž Radek Dvořák dosáhl bilance jedné branky a asistence, ale Dallasu to stačilo v souboji s Torontem pouze na zisk bodu za prohru 3:4 po samostatných nájezdech. Český útočník, vyhlášený první hvězdou utkání, dvakrát pomohl k vyrovnání stavu. U druhé branky týmu se podílel na hezké kombinaci celého útoku, kterou zakončil Eric Nystrom, a poté poslal zápas přesnou střelou z pravého kruhu do prodloužení. V následném penaltovém rozstřelu rozhodl o výhře Maple Leafs Joffrey Lupul.

"Dřeli jsme. Je škoda, že jsme za to byli odměněni jen jedním bodem, ale prokázali jsme, že umíme hrát po celých šedesát minut. A pokud chcete sbírat body, musíte tvrdě makat a to jsme dnes předvedli," řekl Dvořák.

Jeho spolupráci s Nystromem ocenil i trenér Dallasu Glen Gulutzan. "Oni tak hrají každý večer. S nasazením, dobrým bruslením, pohybem, dřou. Hodně nám pomáhají. Dvořákův gól byl dnes nesmírně důležitý," uvedl kouč.

22 16 (4+12)

Petr Sýkora byl jediným úspěšným střelcem v zápase mezi New York Islanders a New Jersey a zajistil Devils vítězství 1:0. Pětatřicetiletý útočník dorazil mezi kruhy ránu obránce Adama Larssona a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Nejlepším hráčem se stal brankář New Jersey Johan Hedberg, který kryl 23 střel.

Další český veterán Václav Prospal odehrál 1000. utkání v NHL, v němž s Columbusem slavil výhru 5:1 nad Buffalem. Jubilejní 700. bod v kariéře si však zatím nepřipsal. Tisíc zápasů v zámořské lize před ním odehrálo jen pět českých rodáků. "Jsem na tuto metu hodně pyšný. Vím také, že k tomu musí mít hráč hodně štěstí," řekl šestatřicetiletý útočník před zápasem.

Tomáš Fleischmann je třetím českým hráčem, který letos vstřelil deset branek. Svou trefou otevřel skóre utkání mezi Floridou a Tampou Bay, když přesnou střelou do horní části branky zakončil brejk dva na jednoho. Poté už ale skórovali pouze hráči Lightning, kteří vyhráli 2:1 v prodloužení.

"Chtěli jsme odčinit minulý zápas s Torontem (prohra 1:7). Opět jsme prokázali bojovnost, celé utkání jsme bojovali o to, abychom se vrátili na vítěznou vlnu a jsem rád, že se to povedlo," uvedl Steven Stamkos, autor vítězného gólu. Florida i přes prohru zůstává v čele Jihovýchodní divize, kde je poprvé od roku 2000.

Jejím nejbližším pronásledovatelem je Washington, který v pátek podlehl New York Rangers 3:6 a ztrácí na Floridu tři body. Za Capitals odchytal i přes šest inkasovaných branek celé utkání Michal Neuvirth, který po bezgólové první třetině kapituloval čtyřikrát v prostředním dějství. Většina gólů padla po chybách a nedůrazu obrany. Další český brankář Ondřej Pavelec tentokrát nechytal, Winnipeg bez něj zvítězil 3:1 na ledě Caroliny. Jediný gól Hurricanes vsítil Jiří Tlustý.

Washington - Rangers

Hokejisté Anaheimu vstupovali do poslední třetiny zápasu s Chicagem za stavu 4:2, ale v 50. minutě už prohrávali 4:6 a nakonec podlehli 5:6. Na jejich čtvrté porážce v řadě se podepsal hlavně Patrick Sharp, autor hattricku, a Jonathan Toews, jen si ke dvěma gólů připsal i tři asistence.

"Skoro to vypadá, jakobychom se báli vyhrát. Úplně jsme přestali hrát," prohlásil Jonas Hiller, brankář Anaheimu, který je překvapivě druhým nejhorším týmem v Západní konferenci. "Byl to úžasný comeback, skvělé vítězství. Před třetí třetinou jsme se hecovali, říkali jsme si, že se o výhru ještě popereme a povedlo se," těšilo Sharpa.

Pittsburgh naopak rozhodl o výhře 6:3 nad Ottawou už v úvodních deseti minutách, kdy vstřelil čtyři branky. Na tři z nich přihrál Sidney Crosby, který po návratu po těžkém otřesu mozku nasbíral sedm bodů ve třech utkáních. O sérii deseti výher přišel obhájce Stanley Cupu Boston, který doma prohrál s Detroitem 2:3 po samostatných nájezdech. V rozstřelu dostal příležitost za hosty i Jiří Hudler, ale jako jediný z trojice hráčů Red Wings neuspěl.

Výsledky nočních zápasů NHL

Boston - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky
: 25. Paille, 48. P. Bergeron - 13. Filpulla, 25. Dacjuk, rozhodující sam. nájezd Bertuzzi. Střely na branku: 43:31. Diváci: 17.565.

Philadelphia - Montreal 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky
: 34. a 40. C. Giroux (na druhou VORÁČEK), 38. VORÁČEK- 19. Nokelainen. Střely na branku: 36:24. Diváci: 19.991.

New York Islanders - New Jersey 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 35. SÝKORA. Střely na branku: 23:23. Diváci: 15.358.

Minnesota - Edmonton 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 20. Setoguchi, 29. Bouchard - 17. a 59. Nugent-Hopkins, 6. Smyth, 36. Hall, 48. Horcoff (HEMSKÝ). Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.092.

Washington - NY Rangers 3:6 (0:0, 2:4, 1:2)
Branky
: 29. Brouwer, 33. Carlson, 46. Ovečkin - 28. a 52. Fedotěnko, 24. Gáborík, 27. Anisimov, 37. B. Boyle, 45. B. Richards. Brankář Michal NEUVIRTH odchytal za Washington celé utkání, inkasoval šest branek z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 81,81 procenta. Střely na branku: 21:33. Diváci: 18.506.

Anaheim - Chicago 5:6 (3:2, 1:0, 1:4)
Branky
: 2. a 29. Ryan, 3. Cogliano, 15. Selänne, 60. Perry - 7., 42. a 44. Sharp, 42. a 50. Toews, 18. Bolland. Střely na branku: 29:42. Diváci: 17.174.

Pittsburgh - Ottawa 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)
Branky
: 2. Kunitz, 4. Kennedy, 8. Sullivan, 10. Malkin, 24. Dupuis, 49. J. Staal - 2. Daugavinš, 36. Cowen, 57. Condra. Střely na branku: 40:27. Diváci: 18.610.

Carolina - Winnipeg 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky
: 26. TLUSTÝ- 15. E. Kane, 27. Ladd, 60. Little. Střely na branku: 21:30. Diváci: 15.178.

Columbus - Buffalo 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Branky
: 17. a 35. Nash, 11. Letestu, 25. Methot, 25. Umbeger - 29. Leopold. Střely na branku: 34:29. Diváci: 16.705.

Florida - Tampa Bay 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky
: 33. Fleischmann - 49. Lecavalier, 63. Stamkos. Střely na branku: 24:31. Diváci: 17.380.

St. Louis - Calgary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky
: 11. Backes, 54. Pietrangelo. Střely na branku: 24:24. Diváci: 19.150.

Dallas - Toronto 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky
: 5. a 25. Nyström (na druhou DVOŘÁK), 53. Dvořák - 11. Crabb, 15. Phaneuf, 47. MacArthur, rozhodující sam. nájezd Lupul. Střely na branku: 29:23. Diváci: 18.532.

Phoenix - Vancouver 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)
Branky
: 26. Salo, 27. Kesler, 28. Booth, 53. Lapierre, 54. Burrows. Střely na branku: 22:37. Diváci: 14.569.