Voráček vstřelil dva góly Washingtonu, Hemský debutoval v dresu Ottawy

8:34aktualizováno  10:19
NEW YORK - Český útočník Jakub Voráček se podílel ve středečním utkání NHL dvěma góly na výhře Philadelphie 6:4 s Washingtonem a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Premiéru si v novém působišti odbyl Aleš Hemský, jenž byl v den zápasu vyměněn z Edmontonu do Ottawy. Pardubický rodák se svými novými spoluhráči podlehl v Calgary 1:4.

Český útočník Jakub Voráček se podílel ve středečním utkání NHL dvěma góly na výhře Philadelphie 6:4 s Washingtonem a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. foto: ČTK

Flyers těžili z výborné první poloviny utkání, po níž vedli 4:0. Druhý gól týmu vstřelil Voráček, který v přesilové hře z pozice falešného obránce udělal pár kroků vpřed a střelou zápěstím překonal Bradena Holtbyho. Hosté mezi 35. až 50. minutou snížili třemi trefami na rozdíl jedné branky, ale Voráček rychlým průnikem a zásahem z mezikruží vnesl do řad Philadelphie uklidnění.

Capitals, kteří před uzávěrkou přestupů vyměnili brankáře Michala Neuvirtha i obránce Rostislava Kleslu do Buffala za Jaroslava Haláka, ještě v závěru gólem zdramatizovali vývoj střetnutí. Zbytky naděje na bodový zisk jim ale Flyers vzali při power play trefou do prázdné branky.

Dva góly Flyers vstřelil taky Voráčkův parťák z útoku Claude Giroux a právě jejich příklad má podle spoluhráčů pozitivní vliv na výkonnost celého týmu. "Oni jsou našimi vůdci a nejlepšími hráči týmu. Když mají dobrý večer, odráží se to na projevu celého mužstva. Každý chce něčím přispět a snaží se vyrovnat jejich úrovni," uvedl rakouský útočník Michael Raffl o elitní řadě Philadelphie.

Sestřih z utkání Philadelphia - Washington

Hemský začal zápas na pravém křídle prvního útoku Senators a na ledě strávil necelých 16 minut, během kterých si do statistik zapsal dvě střely. O tom, že jeho premiéra v dresu Ottawy nebude vítězná, se jednou asistencí zasloužil na druhé straně i Jiří Hudler. Olomoucký rodák přihrávkou od zadního mantinelu připravil gól na 3:0, jenž v závěru prostřední části vstřelil Joe Colborne.

Pro Hudlera, který v předchozích čtyřech zápasech nebodoval, ale utkání neskončilo šťastně. V úvodní minutě závěrečné třetiny ho tvrdě narazil na mantinel Clarke MacArthur a český útočník ze zápasu odstoupil.

Sestřih z utkání Calgary - Ottawa

Taky newyorský debut Martina St. Louise, který ve středu po čtrnácti letech opustil tým Tampy Bay, neskončil vítězně. Nejproduktivnější hráč ročníku 2012/13 začal angažmá v Rangers prohrou s Torontem 2:3 v prodloužení. Rangers dali oba góly během jednoho oslabení a smazali tím dvoubrankové manko. Hosté přesto získali dva body, když se v čase 61:51 trefil v zápase podruhé Tyler Bozak.

"Je to prostě jiné, když po čtrnácti letech přejdete jinam. Zvláštní. Jen jsem se snažil dobře připravit na zápas, dělat veškeré věci, na které jsem zvyklý. A k tomu jsem se pokoušel aklimatizovat na nové prostředí, sžít s týmem a novým kolektivem. Škoda jen, že jsme nezískali bod navíc, ale jsem šťastný, že jsem tady. Líbí se mi tu a myslím si, že už jsme i prolomili ledy," popisoval St. Louis své dojmy z úvodního dne v Rangers.

Sestřih z utkání NY Rangers - Toronto

Hokejisté Montrealu zvítězili i s přispěním jedné asistence Tomáše Plekance na ledě vedoucího týmu soutěže Anaheimu 4:3 po samostatných nájezdech. Český útočník mohl rozhodnout rozstřel, ale v páté sérii neuspěl. O kolo později ukončil zápas Andrej Markov.

Canadiens se nenechali rozhodit rychlým obratem soupeře z 0:2 na 3:2 ve druhé třetině. A překonali i ránu z kuriózního gólu: brankář Dustin Tokarski vyjel pro nahozený kotouč, ale puk si to po nečekaném odrazu o mantinel zamířil přímo do opuštěné branky.

"Byla to moje chyba, měl jsem zůstat v brance. Ze zprávy jsem věděl, že tady mají divné mantinely a že se to stává. Udělal jsem chybu v úsudku," reagoval Tokarski, který při debutu za Montreal kryl 39 střel.

Výsledky NHL

NY Rangers - Toronto 2:3p (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 46. McDonagh, 47. Moore - 22. a 62. Bozak, 42. Kadri. Střely na branku: 37:29. Diváci: 18 006.

Philadelphia - Washington 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)

Branky: 7. a 26. Giroux, 9. a 52. Voráček, 32. Raffl, 60. Downie - 35. Ward, 47. Ovečkin, 50. Brouwer, 54. Laich. Střely na branku: 30:25. Diváci: 19 919.

Calgary - Ottawa 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 3. Granlund, 30. Byron, 38. Colborne (Hudler), 52. Cammalleri - 51. Turris. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19 289.

Anaheim - Montreal 3:4sn (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 28. Jackman, 30. Beauchemin, 39. Winnik - 9. B. Gionta (Plekanec), 13. Pacioretty, 40. Gallagher, rozhodující sam. nájezd Markov. Střely na branku: 42:31. Diváci: 17 174.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...