Voráček v NHL opět skóroval, ale Flyers schytali v Chicagu debakl

8:14aktualizováno  11:12
NEW YORK - Hokejisté Philadelphie pocítili ve středečním utkání NHL ofenzivní sílu vedoucího týmu soutěže Chicaga, které je na svém ledě porazilo 7:2. Útočník Jakub Voráček sice skóroval ve druhém zápase za sebou, když přesnou střelou z levého kruhu otevřel skóre, ale domácí odpověděli pěti brankami ve druhé třetině. Konto Flyers nejvíce zatížili Patrick Sharp a Marián Hossa, kteří si připsali tři kanadské body.

Voráček opět skóroval, ale s Flyers schytal v Chicagu debakl . foto: ČTK

"Víme, že umíme dávat branky. V kabině si ale hlavně pokaždé zdůrazňujeme, abychom dodržovali svá pravidla: hrát zodpovědně v obraně, tvrdě bojovat o puk a dobře napadat. Víme, že pokud to budeme plnit, tak se rozjedeme i v útoku," komentoval obránce Duncan Keith ofenzivní smršť Chicaga, v jehož dresu se prosadilo sedm různých střelců. Právě Keith odstartoval v úvodní minutě prostřední části kanonádu, během níž vyhnali po šesté trefě z branky bývalého spoluhráče Raye Emeryho.

Zápas Philadelphie s Chicagem:

"Po takovém zápase vás vždycky přepadne frustrace," přiznal Emery, který za Chicago chytal předchozí dva ročníky. "Dělali jsme hloupé chyby. Nepohlídali jsme si, co se děje za našimi zády, a když hrajete s takovýmto týmem, vymstí se vám to," doplnil útočník Flyers Wayne Simmonds. Hráči Los Angeles zvítězili v Torontu 3:1 a sérii výher prodloužili na pět zápasů. Hlavním strůjcem posledních úspěchů Kings je brankářský objev Martin Jones, který debutoval v soutěži před devíti dny a od té doby ve všech čtyřech utkáních vychytal vítězství. V Torontu kryl třiadvacetiletý nováček 38 střel a stal se první hvězdou zápasu.

Anaheim udolal Minnesotu 2:1

"Snažím se na to moc nemyslet. Ale užívám si to," uvedl Jones. Ve čtyřech zápasech zaznamenal nejen čtyři výhry, ale i dvě čistá konta a celkově inkasoval jen třikrát. Nováček NHL v Torontu často hosty podržel, v počtu střel totiž výrazně zaostali 23:39. "Měli jsme hodně šancí. Za poslední měsíce to byl náš nejlepší výkon, jen jsme za něj nebyli odměněni. Ale můžeme se od tohoto zápasu odpíchnout," řekl trenér Toronta Randy Carlyle k utkání, v němž vstřelil za nerozhodného stavu vítěznou branku v 50. minutě Jeff Carter.

Zápas Minnesoty s Anaheimem:

Anaheim udolal v domácím prostředí zásluhou dvou branek v prostřední třetině Minnesotu 2:1. Rozdílovou trefu si připsal Corey Perry, jenž skóroval v sedmém utkání v řadě a dostal se na druhou příčku kanonýrů soutěže. Hosté už jen v závěru korigovali gólem Jasona Pominvillea.

Výsledky NHL:

Toronto - Los Angeles 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 35. Franson - 11. Doughty, 50. J. Carter, 59. Clifford. Střely na branku: 39:23. Diváci: 19 375.

Chicago - Philadelphia 7:2 (0:1, 5:1, 2:0)
Branky: 21. Keith, 22. Shaw, 26. Handzuš, 30. Versteeg, 35. Toews, 42. Seabrook, 50. Sharp - 13. Voráček, 27. Downie. Střely na branku: 23:30. Diváci: 21 144.

Anaheim - Minnesota 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 23. Grant, 34. Perry - 44. Pominville. Střely na branku: 31:24. Diváci: 15 252.

2. St. Louis 29 20 3 6 100:67 43
3. Minnesota 33 18 5 10 78:77 41
4. Colorado 29 20 0 9 83:68 40
5. Dallas 29 14 5 10 83:86 33
6. Winnipeg 32 14 4 14 83:90 32
7. Nashville 31 14 3 14 71:89 31