Voráček v nájezdech rozhodl o výhře Flyers, skóroval i Faksa

6:58
NEW YORK - Jakub Voráček zařídil ve čtvrtečním utkání NHL trefou v penaltovém rozstřelu výhru hokejistů Philadelphie nad Floridou 2:1. Český útočník si předtím připsal asistenci u jediného gólu Flyers v základní hrací době a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jednou skóroval také Radek Faksa, jeho Dallas ale podlehl New York Islanders 4:5.

Hokejista Jakub Voráček z týmu Philadelphia Flyers. foto: ČTK

Voráček byl nejprve na ledě u inkasovaného gólu, když Letci ve 32. minutě špatně rozehráli v přesilové hře a Aaron Ekblad poslal hosty v oslabení do vedení 1:0. Domácím se podařilo vyrovnat osm a půl minuty před koncem třetí třetiny a šťastným střelcem byl Valtteri Filppula, který tak oslavil svůj debut v oranžovém dresu po výměně z Tampy.

NHL: Mrázek znovu zářil, k výhře přispěli i Neuvirth a Voráček

Filppula stál na konci pohledné akce v útočném pásmu, kterou založil Voráček. Odchovanec z Kladna následně zadovkou předal puk Braydenu Schennovi, který si povyjel z úhlu a přesnou přihrávkou našel Filppulovu nataženou hokejku, která usměrnila kotouč do branky.

Hlavní Voráčkova chvíle přišla ve třetí sérii nájezdů, kdy si nabruslil před branku z pravé strany a překonal Jamese Reimera nijak prudkou, ale přesnou střelou po ledě mezi nohama. Steve Mason, který znovu dostal přednost před Michalem Neuvirthem, vzápětí zlikvidoval pokus Jonathana Huberdeaua a bylo rozhodnuto.

Faksa skóroval podeváté v sezoně a stálo to za to. Ve 28. minutě úžasným způsobem pronikl s pukem do útočného pásma, když se na modré čáře nevídaně vyhnul bodyčeku obránce Mayfielda, a to tak, že se zadkem sklouzl po hraně mantinelu, poté si vyměnil kotouč s Patrickem Sharpem a přesnou střelou poslal Dallas do vedení 2:1.

V polovině zápasu zvýšil Jason Spezza už na 3:1, jenže Islanders ještě do druhé přestávky vyrovnali a ve třetí třetině otočili skóre třemi góly. Domácí pak už stihli pouze snížit gólem Jamieho Benna ve vlastním oslabení.