Voráček slaví další úspěch. V NHL byl vyhlášen nejlepším hráčem týdne

18:30
NEW YORK - Jakub Voráček byl vyhlášen hlavní hvězdou týdne v NHL. Český hokejový útočník ve službách Philadelphie dovedl Flyers k výhrám ve všech čtyřech zápasech uplynulého týdne, k prodloužení vítězné série na devět utkání přispěl devíti body za tři góly a šest asistencí.

Jakub Voráček se v minulém týdnu dostal na třetí místo bodování celé NHL. foto: Reuters

Sedmadvacetiletý reprezentant zahájil týden gólem, kterým rozhodl o výhře Philadelphie 3:2 v prodloužení nad Floridou.

V dalších dvou duelech měl Voráček bilanci 1+3, přičemž čtyři body ve dvou zápasech za sebou zaznamenal v dresu Flyers naposledy Eric Lindros na přelomu prosince 1997 a ledna 1998.

Při vítězství 1:0 v prodloužení nad Detroitem Voráček vyšel naprázdno, v kanadském bodování NHL se posunul na třetí místo. Na kontě má 32 bodů za 11 branek a 21 asistencí v 31 zápasech.

Jakub Voráček se raduje ze svého gólu.
Jakub Voráček (usprostřed) byl vyhlášen první hvězdou nedělního utkání NHL.

Druhou hvězdou uplynulého týdne byl vyhlášen brankář Antti Raanta z New Yorku Rangers, který týmu vychytal tři vítězství s bilancí 0,33 inkasované branky na zápas a úspěšností zákroků 98,4 procenta.

Dvakrát udržel čisté konto. Třetí hvězdou je útočník Columbusu Sam Gagner, jenž ve třech zápasech nasbíral šest bodů za tři branky a tři asistence.