Voráček skóroval potřetí v řadě, trefil se i Hudler, oba ale prohráli

9:01aktualizováno  10:16
NEW YORK - Ve třetím zápase za sebou skóroval v hokejové NHL český útočník Jakub Voráček, ve středečnímu utkání však pouze zmírnil porážku Philadelphie na ledě New Yorku Rangers 1:3. Trefil se také Jiří Hudler, jeho Calgary ale rovněž podlehlo Anaheimu 2:3.

Jakub Voráček dobývá branku New Yorku Rangers. Dobyl ji až na konci třetí třetiny. foto: ČTK

Zatímco v sobotu Flyers s přispěním Voráčka porazili 4:1 nejlepší tým celé soutěže St. Louis, v posledních dvou duelech nebyly trefy českého reprezentanta nic platné. V úterý "Letci" podlehli 2:3 Los Angeles, nyní nestačili na Rangers. Ti si pátým vítězstvím v řadě upevnili pátou příčku v tabulce Východní konference a svým pronásledovatelům na sedmém až desátém místě odskočili na rozdíl šesti bodů, přičemž šestá Philadelphia má o tři méně.

ČTĚTE VÍCE

Fanoušci v Madison Square Garden slavili gól v každé třetině. V 8. minutě otevřel skóre Derek Dorsett, ve 26. zvýšil na 2:0 Ryan McDonagh, třetí branku přidal ve 48. minutě Dominic Moore. Voráček obstaral čestný zásah hostů až necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny a svou 21. trefou v sezoně tak zkazil čisté konto brankáři Henriku Lundqvistovi.

"Je to samozřejmě ohromně cenné vítězství. Nejen kvůli bodům, ale i kvůli tomu, že se s nimi můžeme utkat hned v prvním kole play off," řekl Derek Dorsett. "Flyers jsou nepříjemným soupeřem, který hraje tvrdě do těla. Je vidět, že se s tím umíme popasovat," dodal Dorsett.

Ve prospěch Rangers při případném vzájemném duelu v play off hovoří také fakt, že Philadelphii porazili na domácím ledě už poosmé za sebou. Naposledy s ní prohráli v únoru před třemi lety. "O tom teď ale nepřemýšlíme. Teď máme v hlavě jen další zápas. Nejdřív se do play off vůbec musíme dostat," konstatoval kouč Flyers Craig Berube. "Dneska jsme nepodali dostatečně dobrý výkon, abychom mohli vyhrát. Zvlášť ve druhé třetině jsem postrádal nasazení a důraz u mantinelu. Skoro k ničemu jsme se nedostali," dodal Berube.

Hudler skóroval po šestnácté

Hudler se v duelu proti Anaheimu prosadil v poslední minutě druhé třetiny a Flames po jeho 16. gólu v tomto ročníku vedli 2:1. "Kačeři" však ve třetím dějství skóre otočili, vítězný gól vstřelil v 55. minutě Andrew Cogliano.

Anaheim jako čtvrtý tým v sezoně překonal magickou hranici 100 bodů a stále živí šanci na obhajobu vítězství v Pacifické divizi, když na vedoucí San Jose ztrácí jen dva body a má dva zápasy k dobru. "Ale dva zápasy navíc nic neznamenají, dokud je nevyhrajeme," poznamenal trenér Bruce Boudreau.

Jiří Hudler slaví svůj gól do sítě Anaheimu.

Naději na postup do play off udrželi hokejisté Vancouveru výhrou 5:2 na ledě Minnesoty. Canucks, v jejichž dresu dvakrát skóroval David Booth, zvítězili potřetí za sebou a v tabulce Západní konference ztrácejí z desáté příčky čtyři body na osmý Phoenix.

Kromě Bootha byl klíčovou postavou zápasu brankář Eddie Lack. Minnesota totiž přestřílela Vancouver v poměru 31:19, na brankáře soupeře ale vyzrála jen dvakrát a Lack byl s 29 zákroky vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

"Pořád je celá řada věcí, na kterých musíme dál pracovat a s nimiž se musíme v příštích týdnech poprat," řekl trenér Vancouveru John Tortorella. "Ale stále dýcháme, což je teď to nejdůležitější. Našli jsme způsob, jak vyhrávat."

Výsledky NHL

Minnesota - Vancouver 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 18. Coyle, 53. Niederreiter - 16. a 32. Booth, 40. Kassian, 52. D. Sedin, 53. Kesler. Střely na branku: 31:19. Diváci: 19.014.

Calgary - Anaheim 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 25. McGrattan, 40. Hudler (Šmíd) - 19. Bonino, 46. Perreault, 55. Cogliano. Střely na branku: 34:34. Diváci: 19.289.

NY Rangers - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 9. Dorsett, 26. McDonagh, 48. Moore - 59. Voráček. Střely na branku: 29:31. Diváci: 18.006.