Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Voráček přihrál na dva góly, přispěl tak k obratu zápasu proti St. Louis

7:14
NEW YORK - Hokejový útočník Jakub Voráček přihrál v pondělním utkání NHL na dva góly Philadelphie, která i díky němu otočila zápas se St. Louis z 0:3 na konečných 4:3. Šestadvacetiletý kladenský odchovanec tak bodoval v pátém zápase za sebou. Během úspěšné série zaznamenal dohromady osm bodů za dva góly a šest asistencí.

Hráči Philadelphia Flyers' oslavují gól: zprava Shayne Gostisbehere, Wayne Simmonds a Jakub Voráček. foto: ČTK

Blues, na jejichž první gól přihrál Dmitrij Jaškin, získali tříbrankový náskok do 30. minuty zápasu. K obratu zavelel Chris VandeVelde, který v 31. minutě ve vlastním oslabení dotlačil puk do branky po předchozím úniku Pierrea-Edouarda Bellemareho a 52 sekund po třetím gólu soupeře snížil na 1:3.

„Prohrávali jsme 0:3 a pět sekund nato soupeř získal přesilovku. Všichni na střídačce byli v tu chvíli hodně dole. Ale Pierre odvedl skvělou práci, já sledoval co udělá a pak jsem to tam nějak dostal. Pro celý tým to byla obrovská vzpruha,“ popsal VandeVelde možná klíčový okamžik zápasu.

Jágr zářil. Gólem a asistencí pomohl Floridě k výhře nad Vancouverem

Za další dvě minuty ujeli do přečíslení dva na jednoho Wayne Simmonds a Voráček, dvakrát si vyměnili puk a první jmenovaný snížil na rozdíl jedné branky. Hned v úvodní minutě třetí třetiny si oba útočníci spolupráci zopakovali: Voráček v přesilové hře vystřelil a Simmonds jemnou tečí vyrovnal. O vítězství Letců rozhodl tři minuty před koncem základní hrací doby střelou z mezikruží obránce Jevgenij Medvěděv.

Philadelphia chytá druhý dech

„Inkasovaný gól při naší přesilovce nás hodně srazil a naopak soupeře nakopl. Po jejich druhém gólu to pak bylo o tom, kdo ve třetí třetině skóruje jako první a bohužel to byl záhy soupeř,“ litoval trenér Blues Ken Hitchcock. Jeho tým prohrál po třech zápasech a Vladimir Tarasenko po pěti utkáních v řadě poprvé neskóroval.

Philadelphia, v jejíž brance dostal potřetí za sebou přednost Steve Mason před Michalem Neuvirthem, po bídném vstupu do sezony chytá druhý dech. Z posledních dvanácti zápasů vyhrála poosmé a v tabulce Východní konference už ztrácí jen dva body na osmé postupové místo do play off, které patří Ottawě.

Prvního vítězství na střídačce Pittsburghu se po čtyřech porážkách dočkal trenér Mike Sullivan, jenž v polovině prosince nahradil Mikea Johnstona. Tučňáci sice v duelu s Columbusem prohráli první třetinu 0:1, ve druhé ale čtyřmi góly skóre otočili a nakonec vyhráli 5:2. Dvěma góly se o to zasloužili Phil Kessel a Jevgenij Malkin, premiérové vítězství v NHL si při druhém startu připsal brankář Matthew Murray.

Úleva pro Sullivana

„Samozřejmě je to úleva,“ přiznal Sullivan. „Každý v týmu chce vyhrávat. A když vás přepadne série porážek, všem trošku začne klouzat hokejka v ruce, narůstá tlak a záleží, jak se s tím dokážete vypořádat. Je dobře, že jsme tuhle výhru dokázali vybojovat před vánoční přestávkou,“ zdůraznil Sullivan. V sestavě Penguins chyběl pro nespecifikované zranění v dolní části těla kapitán Sidney Crosby.

Na šest výher prodloužili úspěšnou sérii hokejisté Washingtonu po výsledku 2:1 na ledě Caroliny. V čele celé NHL mají Capitals stejný počet 52 bodů jako Dallas, jenž rozstřílel 6:3 Minnesotu. Naopak v krizi je aktuálně druhý tým Východní konference Montreal. Prohra 1:5 v Nashvillu byla už čtvrtá v řadě a osmou z posledních deseti zápasů.

Výsledky NHL:

• NY Islanders - Anaheim 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Branky: 15. Clutterbuck, 20. Hamonic, 20. Nelson, 50. Bailey, 58. Martin - 7. Hagelin, 48. Manson.

Střely na branku: 31:29.

Diváci: 13 578.

Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Clutterbuck, 3. Nelson (všichni Islanders).

• Philadelphia - St. Louis 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Branky: 33. a 41. Simmonds (na obě Voráček), 31. VandeVelde, 57. Medvěděv - 9. Fabbri (Jaškin), 15. Shattenkirk, 30. Pääjärvi.

Diváci: 19 676.

Hvězdy zápasu: 1. Simmonds, 2. Medvěděv, 3. Gostisbehere (všichni Philadelphia).

• Pittsburgh - Columbus 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Branky: 24. a 59. Malkin, 25. a 37. Kessel, 40. Warsofsky - 6. Wennberg, 46. Jenner.

Střely na branku: 35:24.

Diváci: 18 602.

Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Malkin, 3. Wilson (všichni Pittsburgh).

• Edmonton - Winnipeg 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 12. a 13. Purcell, 28. Schultz - 33. Little.

Střely na branku: 21:45.

Diváci: 16 839.

Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Purcell, 3. Hall (všichni Edmonton).

• Nashville - Montreal 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 9. Weber, 29. Josi, 44. Ellis, 49. Jarnkrok, 58. Wilson - 53. Galchenyuk.

Střely na branku: 19:36.

Diváci: 17 113.

Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Weber, 3. Rinne (všichni Nashville).

• Minnesota - Dallas 3:6 (2:0, 0:3, 1:3)
Branky: 5. Spurgeon, 9. Coyle, 51. Niederreiter - 39. a 60. Fiddler, 35. Jordie Benn, 40. Seguin, 44. Roussel, 59. Eakin.

Střely na branku: 35:34.

Diváci: 19 047.

Hvězdy zápasu: 1. Coyle (Minnesota), 2. Niemi (Dallas), 3. Niederreiter (Minnesota).

• Colorado - Toronto 4:7 (1:2, 2:1, 1:4)
Branky: 3. a 58. Skille, 22. Mitchell, 39. Johnson - 41., 47. a 57. Bozak, 14. a 33. Komarov, 18. Lupul, 51. Van Riemsdyk.

Střely na branku: 28:22.

Diváci: 16 084.

Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Komarov, 3. Gardiner (všichni Toronto).

• Carolina - Washington 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 43. Versteeg - 16. Latta, 33. Chimera.

Střely na branku: 32:21.

Diváci: 13 228.

Hvězdy zápasu: 1. Beagle (Washington), 2. Versteeg (Carolina), 3. Grubauer (Washington).