Češi táhnou k výhrám. Plekanec ji zařídil, Voráček přihrál na 2 góly

7:45aktualizováno  9:41
NEW YORK - Hokejový útočník Jakub Voráček přihrál v sobotním utkání NHL na dva góly Philadelphie, která porazila 4:2 Columbus a přerušila sérii čtyř porážek. Český kanonýr si zároveň upevnil první místo v kanadském bodování, kde má tříbodový náskok před Tylerem Seguinem z Dallasu a Sidneym Crosbym z Pittsburghu.

Tomáš Plekanec (14) z Montreal Canadiens vpálil gól do branky Boston Bruins. foto: Reuters

Povedený večer prožil také Tomáš Plekanec, jenž se zasloužil o oba góly Montrealu při výhře 2:0 v Bostonu. Plekanec nejprve v první třetině přihrál na vedoucí branku, kterou po jím vyhraném vhazování v útočném pásmu vstřelil v přesilové hře Andrej Markov, ve 29. minutě se pak sám zapsal mezi střelce, když povedenou dorážkou zakončil rychlý protiútok tři na dva a zaznamenal osmou trefu v sezoně.

Jiří Hudler (Calgary Flames) slaví gól v zápase proti New Jersey.
Brankář New Jersey sleduje gól Jiřího Hudlera (Calgary Flames).
Jack Johnson (Columbus Blue Jackets) natlačil Jakub Voráčka (Philadelphia...
Hokejisté New Jersey Devils se těší z gólu. Vpravo Martin Havlát

Druhá hvězda zápasu

Plekanec byl zvolen druhou hvězdou zápasu za brankářem Careym Pricem, jenž zneškodnil všech 33 střel domácích Bruins a vychytal druhé čisté konto v sezoně. Boston, jenž nastoupil bez řady zraněných hráčů včetně Davida Krejčího, podlehl Montrealu potřetí v sezoně a podeváté z posledních deseti utkání v rámci základní části.

Jiří Hudler byl jedním z hlavních strůjců obratu Calgary v duelu s New Jersey. Flames prohrávali s „Ďábly“ po dvou třetinách už 1:3, nakonec zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech.

Hudler ve třetí dvacetiminutovce vstřelil gól na 3:4, pět sekund před koncem základní hrací doby asistoval u vyrovnávací branky a nakonec byl autorem vítězného nájezdu v závěrečném rozstřelu. Dvě asistence si připsal obránce Devils Marek Židlický, po jedné zaznamenali Jaromír Jágr, Patrik Eliáš i Martin Havlát.

Prémiový gól

Gólem oslavil svůj premiérový zápas v dresu Caroliny Andrej Nestrašil, jehož Hurricanes získali z tzv waiver listiny, kam ho v průběhu týdne umístil Detroit.

Český mladík, který předtím ve své první sezoně v NHL odehrál za Red Wings třináct utkání a přihrál na dva góly, se v duelu na ledě Colorada prosadil v 17. minutě, kdy zvyšoval vedení hostů na 3:1. Avalanche ale nakonec utkání otočili a zvítězili 4:3, rozhodující gól vstřelil v 59. minutě Zach Redmond. Jednu asistenci si při svém prvním startu v sezoně za Avalanche připsal útočník Tomáš Vincour.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...