Jágr dohnal Yzermana, Devils ale znovu prohráli

22:15aktualizováno  14. prosince 9:04
NEW YORK - Jaromír Jágr si v sobotním utkání New Jersey na ledě Dallasu připsal jednu asistenci a v historickém pořadí nahrávačů NHL dohnal s celkovým počtem 1063 přihrávek sedmého Steva Yzermana. Těžko ho to však mohlo těšit, protože zároveň byl na ledě u čtyř inkasovaných gólů, Devils prohráli 3:4 a připsali si třetí porážku v řadě.

Jaromír Jágr si v sobotním utkání New Jersey na ledě Dallasu připsal jednu asistenci a v historickém pořadí nahrávačů NHL dohnal s celkovým počtem 1063 přihrávek sedmého Steva Yzermana. foto: ČTK

Domácí Stars už v první třetině získali vedení 2:0 poté, co se trefili Jason Spezza a Tyler Seguin, který je s 23 góly nejlepším střelcem sezony. „Ďáblové“ v úvodu prostřední třetiny dokázali manko smazat díky gólům Jona Merrilla a Erica Gelinase, jenže Trevor Daley a Shawn Horcoff ještě do druhé přestávky vrátili Dallasu dvoubrankový náskok.

Ve třetím dějství nahradil Coryho Schneidera v brance New Jersey Keith Kinkaid a hosté vyvinuli maximální snahu, aby znovu dohnali ztrátu. Zatímco v úvodních čtyřiceti minutách byl poměr střel na branku 33:20 ve prospěch Dallasu, v poslední dvacetiminutovce Devils přestříleli domácí 11:3. Jenže kontaktního gólu se dočkali až 67 sekund před závěrečnou sirénou, kdy po Jágrově typické střele z kruhu pro vhazování dotlačil puk do branky veterán Scott Gomez.

Voráček, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, se střelecky prosadil v 25....

„Věděli jsme, že máme ještě docela dost času. Říkali jsme si to celou třetí třetinu - stačí dát jeden gól a pak se může stát cokoliv. Když jsme se konečně prosadili, ještě zbýval čas, ale bohužel jsme už nenašli cestu k vyrovnání,“ litoval útočník Michael Ryder. „Ve druhé třetině jsme velkou bojovností vyrovnali z 0:2 na 2:2 a ve třetí části jsme znovu makali až do konce. Bohužel to nestačilo,“ doplnil trenér Peter DeBoer.

Seguin znovu přeskočil Voráčka

Jeho protějšek Lindy Ruff prožíval pocity zadostiučinění. Po úterní prohře 2:5 s Winnipegem totiž hráčům naordinoval tři náročné tréninky a v zápase to bylo znát. „Myslím, že jsme dnes na ledě dominovali. Střely, šance, držení puku, ve všem jsme byli jasně lepší,“ pochvaloval si Ruff.

Tyler Seguin, který byl zvolen první hvězdou utkání, se na výhře Dallasu podílel kromě gólu ještě jednou asistencí a znovu přeskočil v čele kanadského bodování Jakuba Voráčka, který už v odpoledním utkání přispěl stejným dílem k výhře Philadelphie 5:1 nad Carolinou.

Voráček, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, se střelecky prosadil v 25. minutě v přesilovce, kdy zvýšil na 3:1 pro domácí. V jedenácté minutě druhé třetiny stál pak u zrodu akce, která skončila gólem Michaela Raffla na 5:1. Voráček má na kontě 37 kanadských bodů za jedenáct branek a 26 asistencí, Seguin má o jeden bod víc.

„Letci“ si tak po více než měsíci připsali dvě výhry v řadě, když předtím prohráli sedm z osmi zápasů. Přispěl k tomu jednou nahrávkou a hlavně svým premiérovým gólem v NHL dvacetiletý nováček Scott Laughton. Kanadský mladík odehrál svůj nejlepší zápas, zrovna když se na něho z rodného Ontaria přiletěli podívat rodiče.

„Samozřejmě je to pro mě ohromná věc. Zvlášť, když jsem se netrefil v prvních sedmnácti zápasech. To už o sobě člověk začne trošku pochybovat. Ale dál jsem se snažil makat naplno a doufal, že to přijde,“ uvedl Laughton, který ve 28. minutě zvýšil na 4:1.

Výsledky NHL

• Boston - Ottawa 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0) Branky: 12. Cunningham, 31. Eriksson - 23. Zibanejad, 45. Legwand, rozh. nájezd B. Ryan. Střely na branku: 31:31. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Zibanejad (Ottawa), 2. Kelly, 3. Cunningham (oba Boston).
  • Philadelphia - Carolina 5:1 (2:0, 3:1, 0:0) Branky: 1. Couturier, 12. Wimmonds, 25. Voráček, 28. Laughton, 31. Raffl (Voráček) - 23. E. Staal. Střely na branku: 23:26. Diváci: 19.609. Hvězdy utkání: 1. Laughton, 2. Voráček, 3. Simmonds (všichni Philadelphia).
  • Buffalo - Florida 4:3 v prodl. (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0) Branky: 3. Hodgson, 14. Foligno, 49. Gionta, 61. Zadorov - 22. Bergenheim, 25. Hayes, 41. J. Jokinen. Střely na branku: 32:28. Diváci: 18.450. Hvězdy utkání: 1. Zadorov, 2. Myers, 3. Hodgson (všichni Buffalo).
  • Toronto - Detroit 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) Branky: 17. Van Riemsdyk, 38. Panik, 42. Rielly, 57. Kadri - 16. Kronwall. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 40 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 92,5 procenta. Střely na branku: 41:28. Diváci: 19.063. Hvězdy utkání: 1. Bernier, 2. Winnik, 3. Holzer (všichni Toronto).
  • NY Islanders - Chicago 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) Branky: 35. Clutterbuck, 51. Okposo, 52. Višňovský - 35. Carcillo, 44. P. Kane. Střely na branku: 41:25. Diváci: 16.170. Hvězdy utkání: 1. Višňovský, 2. Okposo (oba Islanders), 3. P. Kane (Chicago).
  • Washington - Tampa Bay 4:2 (0:0, 2:0, 2:2) Branky: 31., 39. a 43. Bäckström, 60. Fehr - 56. Johnson, 58. Carle. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Bäckström, 2. Holtby, 3. Ovečkin (všichni Washington).
  • Winnipeg - Anaheim 1:4 (1:0, 0:3, 0:1) Branky: 12. Little - 27. Silfverberg, 29. Getzlaf, 38. Thompson, 59. Cogliano. Střely na branku: 28:31. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. Getzlaf, 2. Andersen (oba Anaheim), 3. Byfuglien (Winnipeg).
  • Arizona - Minnesota 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0) Branky: 4. Ekman-Larsson, 22. Vermette, 40. Korpikoski - 3. Niederreiter, 33. Zucker, 55. Parise, rozh. nájezd M. Koivu. Střely na branku: 30:35. Diváci: 13.975. Hvězdy utkání: 1. M. Koivu (Minnesota), 2. Vermette, 3. Ekman-Larsson (oba Arizona).
  • Dallas - New Jersey 4:3 (2:0, 2:2, 0:1) Branky: 15. Seguin, 18. Spezza, 35. Daley (Hemský), 37. Horcoff - 25. Merrill (Židlický), 28. Gelinas, 59. Gomez (Jágr). Střely na branku: 36:31. Diváci: 16.110. Hvězdy utkání: 1. Seguin, 2. Spezza, 3. Jokipakka (všichni Dallas).
  • Columbus - Pittsburgh 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0) Branky: 4. Foligno, 53. Jenner z trestného střílení, 58. J. Johnson, rozh. nájezd Johansen - 48. a 60. Letang, 36. Comeau. Střely na branku: 27:36. Diváci: 18.663. Hvězdy utkání: 1. Jenner, 2. Johansen (oba Columbus), 3. Letang (Pittsburgh).
  • Colorado - St. Louis 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1) Branky: 15. a 39. E. Johnson - 16. Shattenkirk, 29. Pietrangelo, 62. Oshie. Střely na branku: 25:42. Diváci: 17.806. Hvězdy utkání: 1. Pickard (Colorado), 2. Oshie (St. Louis), 3. E. Johnson (Colorado).
  • Vancouver - NY Rangers 1:5 (0:3, 0:2, 1:0) Branky: 45. Bonino - 7. a 38. Zuccarello, 3. McDonagh, 4. Miller, 28. M. Staal. Střely na branku: 30:23. Diváci: 18.870. Hvězdy utkání: 1. McDonagh, 2. Zuccarello, 3. Nash (všichni Rangers).
  • San Jose - Nashville 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) Branky: 6. Hertl, 59. J. Thornton. Střely na branku: 34:29. Diváci: 17.059. Hvězdy utkání: 1. Niemi (San Jose), 2. Rinne (Nashville), 3. J. Thornton (San Jose).

Počtvrté v sezoně dostal příležitost v brance Detroitu Petr Mrázek a po třech předchozích výhrách odešel z ledu poprvé jako poražený.

Na ledě Toronta sice český gólman předvedl 37 úspěšných zákroků, z nichž některé budou v Kanadě ještě pár dnů opakovat v televizních sestřizích, přesto třikrát kapituloval a Red Wings prohráli 1:4. Poslední gól vstřelili domácí při power play do prázdné branky.

Toronto vybojovalo čtvrté vítězství za sebou a upevnilo si šesté místo v tabulce Východní konference, když na osmou Floridu, která prohrála 3:4 v prodloužení v Buffalu a na devátý Boston, jenž podlehl 2:3 po nájezdech Ottawě, má už pětibodový náskok.

Třetí výhru v řadě si připsali „Žraloci“ ze San Jose, kteří porazili Nashville 2:0. Vítězný gól vstřelil už v 6. minutě Tomáš Hertl, který si tak připsal sedmý zásah v sezoně. Druhý gól přidal až v 59. minutě při power play Joe Thornton.

Na sedm zápasů prodloužili vítěznou sérii hokejisté Anaheimu. „Kačeři“ vyhráli 4:1 ve Winnipegu a v čele pořadí NHL už jsou o pět bodů před Pittsburghem. Ten podlehl 3:4 po nájezdech Columbusu, který po špatném startu do sezony nabírá druhý dech a vyhrál už pošesté za sebou.