Voráček: Na smolné góly se nebudu vymlouvat, zasloužili si je

18:31
STOCKHOLM (Od našeho zpravodaje) - V závěru měl velkou příležitost k tomu, aby čtvrtfinále se Švýcarskem poslal do prodloužení. Jakub Voráček ale svou šanci neproměnil a český tým na šampionátu vypadl. "Není náhoda, že Švýcaři na turnaji ještě neprohráli. Musíme jim popřát všechno nejlepší," prohlásil útočník.

Voráček v souboji s Josim. foto: Reuters

Ta šance ze závěru musí hodně mrzet, že?
Chtěl jsem to cpát na zadní tyč, ale puk se mi postavil a trefil jsem gólmana do břicha. Ještě jsem tam měl dorážku, ani jsem nevěděl, kolik je do konce. Bohužel se nám to tam nepodařilo umlátit.

Zase jste měli problémy se střílením gólů, souhlasíte?
Začali jsme hrát pozdě, až ve druhé polovině zápasu. V té první byli lepší Švýcaři. Přetlačovali nás v soubojích a dobře bruslili. Sice jsme si pak nějaké šance vytvořili, ale nedá se nic dělat.

ZÁVAR. Voráček mohl na konci třetí třetiny vyrovnat.

Nedařilo se vám ani v přesilovkách, čím to?
Těžko říct, asi jsme byli málo důrazní. V první třetině jsme měli hned tři, tohle rozhoduje zápasy. Oni naopak v početní výhodě dali gól na 2:0, což byl hodně důležitý okamžik.

Mrzí porážka o to víc, že jste se v posledních dvou duelech zvedli?
To je úplně jedno, jak jsme hráli poslední dva zápasy. Prostě jsme prohráli čtvrtfinále, což je nejdůležitější zápas turnaje. I kdybychom předtím sedmkrát vyhráli, a teď rupli, tak to vyjde nastejno. Je to smutný, ale je to tak.

Neštve vás, že jste dostali smolné góly?
Na to se nebudu vymlouvat, oni si ty góly zasloužili.

Více zde:

Švýcaři porazili všechny favority, Česko dokonce dvakrát. Je to už hokejová velmoc?
Já si myslím, že jsou na špici už posledních pár let. Ukázali, že to jsou výborní hráči, kteří dobře bruslí. Mají nejlepší přesilovku na turnaji, opravdu se už můžou srovnávat s nejlepšími.

Takže jejich letošní výsledek není jenom výkřik?
Určitě ne. Nebudu předbíhat, co se stane příští rok, ale kdyby to byl výkřik, tak se jim povedou jenom dva zápasy, a nevyhrajou všechno.