Voráček a Neuvirth přispěli k výhře Philadelphie, Gudas po faulu nedohrál

8:49
NEW YORK - Devátý gól v sezoně vstřelil v úterním utkání NHL český útočník Jakub Voráček a přispěl jím k výhře Philadelphie 6:3 na ledě New Jersey. Jednadvaceti zákroky se na vítězství Letců podílel i brankář Michal Neuvirth, naopak obránce Radko Gudas byl v 9. minutě vyloučen do konce zápasu za faul na útočníka soupeře Bobbyho Farnhama.

Devátý gól v sezoně vstřelil v úterním utkání NHL český útočník Jakub Voráček a přispěl jím k výhře Philadelphie 6:3 na ledě New Jersey. Jednadvaceti zákroky se na vítězství Letců podílel i brankář Michal Neuvirth, naopak obránce Radko Gudas byl v 9. minutě vyloučen do konce zápasu za faul na útočníka soupeře Bobbyho Farnhama. foto: ČTK

Philadelphia rozhodla o svém triumfu čtyřmi góly ve třetí třetině. V 53. minutě poslal hosty do vedení 3:2 trefou v přesilové hře Wayne Simmonds, za 50 sekund zvýšil Nick Cousins a v 58. minutě přidal pátý gól Voráček, který zakončil únik dva na jednoho. Domácí sice ještě v téže minutě snížili, vítězství hostů ale pečetil trefou do prázdné branky při power play Ryan White.

Gudas putoval předčasně pod sprchy poté, co v obranném pásmu zcela mimo hru trefil Farnhama ramenem do hlavy. Na rozdíl od minulého týdne, kdy tvrdým zákrokem sestřelil mladíka Daniela Catenacciho v dresu Buffala, ho tentokrát nejspíš čeká disciplinární řízení a dodatečný trest od NHL.

Zapomeňte na Řezáče. ‚Sivódňa byl super game,‘ říká hokejový polyglot Pinc

Po Gudasově vyloučení, které Ďáblové potrestali v pětiminutové přesilovce jedním gólem, hráli Letci zbytek utkání pouze na pět obránců. „Znamená to, že pořád naskakujete ve dvojici s někým jiným. Takže jsme museli každé střídání hodně komunikovat,“ poznamenal zadák Shayne Gostisbehere, který v 18. minutě vyrovnal na 1:1. Bodoval už ve 13. zápase v řadě a znovu tak posunul nováčkovský rekord na postu obránce.

Navzdory potížím v sestavě jeho tým ubránil šest ze sedmi přesilovek a naopak dvě ze čtyř využil. „Hrát jen s pěti beky je na obránce velká zátěž, tím spíš v oslabení. Ale zvládli jsme to dobře,“ pochválil mužstvo trenér Dave Hakstol.

David Krejčí si připsal asistenci u vítězného gólu Bostonu, který vyhrál 2:1 v prodloužení v Columbusu. Český útočník, jenž bodoval počtvrté za sebou, byl hned v první minutě nastaveného času na začátku rychlé akce v útočném pásmu, kterou zakončil trefou do odkryté branky Loui Eriksson a oslavil svůj jubilejní 700. zápas v NHL.

Hvězdou zápasu byl ale vyhlášen brankář Bruins Tuukka Rask, který zneškodnil 28 z 29 střel. O kousek tak předčil finského kolegu v brance Blue Jackets Joonase Korpisala, jenž si rovněž připsal 28 zákroků. „Když jsem vyrůstal, Tuukka byl můj velký idol. Bylo úžasné zahrát si proti němu. Moc se mi líbí jeho styl, dva tři roky zpátky, když jsem byl ještě ve Finsku, jsem se ho snažil napodobovat,“ uvedl jednadvacetiletý nováček Korpisalo, o sedm let mladší než Rask.

Ten v neděli inkasoval od Detroitu pětkrát během 31 minut a střídal, tentokrát byl téměř neprůstřelný. Kapituloval jen v 10. minutě z trestného střílení, které proměnil Alexander Wennberg po faulu Zdena Cháry. „Byl to jeden z těch zápasů, kdy jsem viděl všechny střely a spoluhráči se postarali o odražené puky. V obraně jsme dnes odvedli výbornou práci,“ liboval si Rask.

Asistenci zaznamenal také Tomáš Hertl, jehož San Jose vyhrálo 4:2 v Tampě. Vedle jednoho kanadského bodu si Hertl odnesl z utkání také 12 stehů poté, co ho ve třetí třetině zasáhl letící puk do brady. „Jenom na obličeji mám za ty necelé tři roky, co tady hraju, více stehů než všichni další hráči dohromady na celém těle,“ citoval věčného smolaře server isport.cz.

Druhý zápas po dlouhodobém zranění odchytal Ondřej Pavelec. V duelu s Carolinou si připsal 27 zákroků, porážce Winnipegu 1:2 ale nezabránil. Hurricanes vstřelili oba góly v polovině první a druhé třetiny v přesilových hrách, naopak hosté se ve čtyřech početních výhodách zmohli jen na jednu střelu. Jejich jediný gól dal ve 47. minutě Blake Wheeler.