Vonnová smetla soupeřky. Vyhrála o téměř dvě sekundy

23:21
LAKE LOUISE (Kanada) - Americká lyžařka Lindsey Vonnová ve sjezdu Světového poháru v Lake Louise deklasovala své konkurentky a vyhrála s náskokem 1,95 sekundy. Sedmadvacetiletá hvězda zvítězila podruhé v sezoně a ztrácí osm bodů na vedoucí ženu seriálu Němku Viktorii Rebensburgovou, která skončila těsně čtvrtá se ztrátou čtyř setin na stupně vítězů.

Američanka Lindsey Vonnová ve sjezdu Světového poháru v Lake Louise deklasovala své konkurentky foto: ČTK

První sjezd sezony provázely proměnlivé podmínky, kterých využila mimo jiné Tina Weiratherová z Lichtenštejnska, která si dojela se startovním číslem 40 překvapivě pro druhé místo. Bývalá juniorská mistryně světa se probojovala mezi nejlepší trojici ve Světovém poháru poprvé v kariéře. Dosud bylo jejím maximem sedmé místo.

Třetí skončila Švýcarka Dominique Gisinová, která na Vonnovou ztratila 2,06 sekundy. Česká lyžařka Klára Křížová na 50. místě zaostala za vítěznou Američankou o 5,21 sekundy. Od bodů ji dělily necelé dvě sekundy.

S devátým místem se musela spokojit obhájkyně celkového prvenství ve Světovém poháru Němka Maria Höflová-Rieschová. Za Vonnovou zaostala o 2,47 sekundy. "Ta si jezdí vlastní ligu, ale samozřejmě se pokusím k ní přiblížit," uvedla Höflová-Rieschová na adresu Američanky, která prochází rozvodem, ale na jejích výkonech to není znát.

"Stála jsem nahoře na startu a říkala: Ok, jdu do toho naplno. Lyžování je momentálně to jediné, co v mém životě funguje," řekla Vonnová v reakci na rozpad manželství s Thomasem Vonnem. "Bylo to jako sen. Líp to nešlo. Užívám si každé vítězství, každé stupně vítězů," pochvalovala si po 43. triumfu v kariéře, z nichž 22 vybojovala ve sjezdu.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Ženy - sjezd: 1. Vonnová (USA) 1:53,19, 2. Weiratherová (Licht.) -1,95, 3. Gisinová (Švýc.) -2,06, 4. Rebensburgová (Něm.) -2,10, 5. Voglreiterová (Rak.) -2,36, 6. Štuhecová (Slovin.) a Recchiaová (It.) obě -2,38, 8. McKennisová (USA) -2,41, 9. Höflová-Rieschová (Něm.) -2,47, 10. Aufdenblattenová (Švýc.) -2,53, ...50. KŘÍŽOVÁ 5,21. Pořadí SP (po 4 ze 40 závodů): 1. Rebensburgová 230, 2. Vonnová 222, 3. Görglová (Rak.) 151, 4. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 125, 5. Schildová (Rak.) 124, 6. Weiratherová 102, ...38. ZÁHROBSKÁ 20.