6. března 2010 11:52 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Vonnová potřetí za sebou vyhrála Světový pohár ve sjezdu

Američanka Vonnová.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Američanka Vonnová. | foto: ČTK

Crans Montana Americká lyžařka Lindsey Vonnová potřetí za sebou vyhrála Světový pohár ve sjezdu. Malý křišťálový glóbus jí vynesl triumf v dnešním závodě ve švýcarské Crans Montaně.

Nejrychlejší disciplínu ovládla pětadvacetiletá Vonnová pošesté ze sedmi závodů v této sezoně SP.

Vonnová si v předposledním sjezdu seriálu připsala celkem desáté vítězství v sezoně a navázala na triumfy z let 2008 a 2009, kdy zároveň ovládla konečné pořadí SP. Celkový triumf má na dosah i letos, protože na prvním místě průběžné klasifikace má pět závodů před koncem náskok 197 bodů před druhou Marií Rieschovou z Německa.

V této sezoně už Vonnová získala malý křišťálový glóbus za triumf v superobřím slalomu a ovládla také pořadí superkombinace. Svou nadvládu navíc potvrdila ziskem zlata ve sjezdu a bronzu v superobřím slalomu na olympijských hrách ve Vancouveru.

Do dnešních výsledků výrazně promluvily rozmary počasí, které zvýhodnily závodnice s vysokými startovními čísly. Pro druhé místo si tak dojela se ztrátou jedné setiny Italka Johanna Schnarfová, která na trať vyjela s číslem 32. Třetí skončila domácí Marianne Abderhaldenová (startovní číslo 35) a čtvrtá byla Slovinka Maruša Ferková (42).

Čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka Dana Marková při svém třetím startu v SP obsadila poslední, 46. místo.