Vlasák se Strakou dotáhli Plzeň k výhře nad Boleslaví, Litvínov padl s Vary

20:53
PRAHA - Hokejisté Plzně vyhráli ve 49. kole extraligy na ledě Mladé Boleslavi 4:2 a zvýšili své šance na postup do předkola play off. Hosté rozhodli o své výhře nad posledním týmem soutěže ve třetí třetině, ve které vstřelili tři branky. O dva góly vítězů se postaral Tomáš Vlasák, tři asistence si připsal Martin Straka. Litvínov naopak prohrál s Karlovými Vary 2:3 a přepustil Západočechům osmou pozici v tabulce.

Litvínov - Karlovy Vary. foto: ČTK

Výsledek první třetiny určila už 23. vteřina. Plzeňští se hned po úvodním buly vrhli do útoku a Vlasák na brankovišti snadno dorazil kotouč za čáru. Vzápětí domácím znovu zatrnulo, když byl vyloučen Nouza a hosté hráli první přesilovku. I přes slibně vypadající kombinace ji však nevyužili.

Před západočeskou brankou nejvíce zahrozil v deváté minutě Tvrdík, ale své uvolnění nedokázal využít a bekhendem se mezi betony gólmana Horčičky netrefil. V závěru třetiny mohl dvojnásobit plzeňské vedení Johnson. Schwarze už měl položeného, ale nedokázal zvednout kotouč nad jeho beton.

Druhá třetina odstartovala šancemi Divíška, ale několik jeho dorážek z brankoviště bylo neúspěšných. Ve 32. minutě hrála Mladá Boleslav přesilovku, ale v největší příležitosti se ocitl paradoxně Vlasák. Po nedůrazu Bendy na útočné modré se dostal do úniku, avšak Schwarze nepřekonal.

Kouč Komety Ladislav Lubina.

S koncem prostředního dějství se domácí čím dál více osmělovali. Ve 34. minutě Gajovský zakončil svůj šikovný průnik bekhendovou střelou, kterou však Horčička vyrazil nad sebe. Ve 38. minutě Hyka prostrkával puk ve střelecké pozici na Matějovského před branku, ale plzeňští obránci přihrávku zblokovali. Vyrovnávací gól padl o chvíli později. Boháč zpoza branky našel Tvrdíka a ten bez problémů upravil stav na 1:1.

Po trefě v úvodu první třetiny svědčil nejproduktivnějšímu hráči extraligy i začátek třetí dvacetiminutovky. Tomáš Vlasák po minutě a 34 vteřinách hry vrátil hosty do vedení přesnou přesilovkovou střelou z levého kruhu. Vyrovnaný zápas měl vyrovnané skóre znovu ve 48. minutě. Na 2:2 upravil Gajovský dorážkou Boháčovy střely.

Vzápětí hráli domácí přesilovku, ale místo toho, aby se poprvé ujali vedení, sami inkasovali třetí gól. St. Pierre vyvezl kotouč a přes Straku se dostal až k Modrému, který zacílil přesně pod horní tyč. V závěrečných minutách se hrálo dlouho bez přerušení a domácí se nemohli dostat k souvislejšímu tlaku. V poslední minutě domácí odvolali Schwarze a plzeňskou výhru zpečetil čtvrtým gólem Svačina.

49. KOLO HOKEJOVÉ EXTRALIGY

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Bonk (Varaďa, M. Růžička), 10. Polák (Polanský, D. Květoň), 38. Lojek (Peterek, Polák), 49. D. Květoň (Polák, Polanský), 60. Polanský (D. Květoň, M. Růžička). Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:12, navíc Ondřej (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 4791.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Důras (T. Sýkora, I. Rachůnek), 23. Köhler (Leška), 26. Köhler (Leška, Balaštík), 28. Důras (I. Rachůnek), 41. Leška (Linhart, Hamrlík) - 10. Káňa (Strapáč). Rozhodčí: Jeřábek, Rudý - Bryška, Dřínovský. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 5208.

HC Sparta Praha - HC Mountfield České Budějovice 3:5 (3:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Philipp (Ton, Broš), 12. Luňák (Macholda, Karpov), 16. Karpov (Žálčík) - 27. Gulaš (Vydarený, Vykoukal), 30. Vydarený (Mertl, Gulaš), 32. Mertl (R. Pšurný, Jakub Kovář), 46. Gulaš (Mertl), 57. L. Květoň (Gulaš, Novák). Rozhodčí: Husička, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:11, navíc Broš 10 min., Philipp (oba Sparta) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8289.

HC Kometa Brno - HC Eaton Pardubice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Stehlík (Koreis) - 14. Pineault (Špirko, Buchtele), 31. Nakládal (Starý), 37. Kočí (Bartek, Píša), 48. Somík (Zohorna, Bartek). Rozhodčí: Müllner, Ország (oba SR) - Kajínek, Podražil. Vyloučení: 7:7, navíc Pineault (Pardubice) na 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 7200.

HC Vagnerplast Kladno - HC Slavia Praha 3:4 po sam. náj. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Kuchler (J. Nedvěd, Bicek), 18. D. Růžička (Toman), 60. Smoleňák (J. Drtina, Patera) - 7. Tomica (Jaškin), 29. Micka (Kuboš, P. Jelínek), 59. T. Svoboda (Endál, Vondrka), rozh Micka. Rozhodčí: Šír, Fraňo - Kostka, Jindra. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 2391.

BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 38. Tvrdík (Boháč, Lehikoinen), 48. Gajovský (Boháč) - 1. Vlasák (Straka, Jiří Hanzlík), 42. Vlasák (Straka), 51. Modrý (Straka, St. Pierre), 60. Svačina (Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Mikula, Minář - Kis, Prchal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3890.

HC Benzina Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Kubinčák (V. Hübl, Lukeš), 34. Švarný - 6. Dej (Dobroň, Gřegořek), 22. Skuhravý (Čutta, Kumstát), 38. Zaťovič (Pech). Rozhodčí: Šindler, Hrubý - Kalivoda, Bádal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.